ההורים שוכנו בדירת מסתור מאימת החמולה

הפנייה הראשונה שהגיע אל האגף להצלה מטמיעה של 'יד לאחים' הייתה מחדר הלידה של בית-חולים גדול באזור השרון. מנהלת חדר הלידה סיפרה על יולדת מבוהלת שהגיעה למקום בלוויית בעלה הערבי. "נדמה לי שהיא יהודייה", לחשה לטלפון. "אני חושבת שכדאי שתיכנסו לתמונה". הפנייה הזאת הובילה לשורה של בירורים ויצירת קשר עם בני המשפחה. התברר כי היולדת כלואה בניגוד לרצונה בכפר ערבי בצפון.

כשבועיים לאחר מכן,במבצע מסובך בניהולם של אנשי יחידת החילוץ של יד לאחים הוצאה האם ושתי בנותיה מהכפר הערבי היישר לדירת מסתור המוכנה ומוכשרת למצבים כאלו. אולם בכך לא תמה הפרשה. בראות בני משפחת החמולה הערבית כי השבויה היהודייה הצליחה לחמוק מתחת לאפם, כשהיא נוטלת עמה את שתי בנותיה, מבלי לשוב – הם לא אמרו נואש. היעד הבא אותו הם סימנו היה בית ההורים של הבת. בבוקר בהיר אחד גילו בני משפחתה של הבת שהיו כל העת בסוד העניינים של הברחת בתם אל מקום מסתור, כי הם מצויים במעקב מתמיד של בני חמולה מפוקפקים השומרים כל צעד שלהם. השלב הבא היה התנחלות קבועה של בני החמולה מול בית ההורים.

בצר להם, ניסו תחילה ההורים לביים הגשת תלונה למשטרה יחד עם הבעל הערבי על היעלמותה הפתאומית כביכול של בתם. אולם הבעל הערבי לא בלע את הפיתיון והמשיך לרדוף את ההורים תוך השמעת איומים על חייהם. כשההורים פנו למשטרה להתלונן על ההטרדה המתמשכת אותה הם חווים ואת הסכנה הברורה הכרוכה בה, הם נענו לתדהמתם בנוסח: "אנו מציעים לכם לעזוב את הבית לתקופת-מה".

בשבוע האחרון נכנסו אנשי יד לאחים לתמונה במטרה לגאול את ההורים מהצרה החדשה שנחתה עליהם לאחר שרווח להם עם הצלת בתם. ההורים שוכנו על-ידי יד לאחים בדירת מסתור מיוחדת שנשכרה עבורם עד יעבור זעם.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן