החוברת המיסיונרית "מידע חשוב לכל אזרחי ישראל" נשלחה למאות אלפי בתים

28/12/2011
"באנו חושך לגרש". העלון המיסיונרי הזדוני והמטעה שהופץ בחנוכה

מאות אלפי בתים בישראל קיבלו בשבוע האחרון, בדיוור ישיר, חוברת מיסיונרית הרסנית ומסוכנת במיוחד המכילה הטפה מזעזעת, המשלבת איומים מרומזים וגלויים ומזהירה כל אדם תמים שהחוברת מגיעה היישר לביתו: "שמור על ספר זה! אל תאבד אותו!". בארגון יד לאחים אמרו השבוע כי זוהי עליית מדרגה של המיסיון, אשר אינו מסתפק בפעולות 'בישור' מפוקפקות בחוצות הערים אלא משגר היישר לבתים את חומריו ההרסניים.

החוברת, המונה יותר ממאה עמודים, מכילה פרקים שלמים של 'הברית החדשה' שלהם נוספת הקדמה ארוכה המבהירה לקורא כי כל הדברים המתוארים בהם מכילים את "מה שיקרה בעתיד הקרוב והבשורות הטובות". על מנת להעניק לחוברת ממד אקטואלי ורלוונטי וכדי להעצים את הולכת השולל – בעטיפת החוברת נכתב: "מכיל את המידע החשוב שהופץ בין חברי הכנסת".

רבני ומנהיגי קהילות, יישובים וערים, כמו המוני יהודים מכל קצות הקשת, פנו בשבוע האחרון לארגון הפעילים יד לאחים, כשהם מבקשים לבלום את המיזם הנורא. יד לאחים פתח בפעילות מנע הסברתית רחבת היקף, כשבשלב ראשון הופצו מנשרים מיוחדים, בכל הערים והיישובים שמהם התקבלו דיווחים על הפצת החוברת.

המנשרים – שבהם מופיעה עטיפת החוברת המיסיונרית, לצורך זיהויה הברורה – קוראים לציבור: "בימים אלו חולק בתיבות הדואר באזור זה חומר מיסיונרי מסוכן אשר נשלח על ידי מרכז מיסיונרי בירושלים לתושבי האזור. זוהי מלכודת! במידה והגיע לידכם חומר מיסיונרי זה – יש להשמידו!". יצוין כי בעבר פנה יד לאחים אל הנהלת דואר ישראל בקריאה נרגשת שלא לשתף פעולה עם המיסיון ולא לאפשר לו להפיץ באמצעותו חומרים מיסיונריים הרסניים, אולם הפנייה נתקלה במבוי סתום לאחר שהתברר כי למגינת לב, אין כל עילה חוקית לבלימת הפצת חומר מיסיונרי הרה-אסון באמצעות הדואר.

בתוך כך: גם בימי החנוכה חילקו ארגוני המיסיון רבבות עלונים רוויים במסרים מיסיונריים הנושאים את השם "באנו את החושך לגרש", במגמה להטעות את הציבור ולהציג בפניו עלונים בעלי תוכן המדבר כביכול על חנוכה. פניות רבות הגיעו לסניפי יד לאחים ממשפחות אשר הכניסו בתמימות פרסום מיסיונרי מטעה וזדוני זה.

ביד לאחים מדגישים כי לאחרונה ניכרת מגמה זדונית במיוחד להסוות פרסומי הטפה מיסיונרים בעטיפה של נושאים יהודיים מסורתיים. בנוסף מצביעים ביד לאחים על האבסורד האירוני: בעוד המיסיונרים מפיצים בכל השנה חושך – הם המתיימרים להשתמש במטבע הלשון המבקש לגרשו.

דיוור ישיר להמוני בתים. החוברת המיסיונרית שהופצה בכל רחבי הארץ

"חומר מיסיונרי מסוכן". קמפיין אזהרה של יד לאחים