הילדים שגדלו ברשות הפלסטינית עברו תיקון ברית ושבו ליהדות

סביב לשולחנו של המקובל הרב בניהו שמואלי

חמישה ילדים שגדלו בכפרים פלסטינים השתתפו השבוע בטקס תיקון ברית מיוחד בירושלים. החמישה גדלו בכפרים שונים ברשות הפלסטינית לאחר שאמותיהם נישאו לגברים ערבים, התאסלמו ועברו להתגורר עמם בשטחי הרש"פ.

חמשת הילדים יצאו לפני מספר חודשים מביתם שבכפר, משאירים את אביהם מאחור, על מנת לפתוח יחד עם אמותיהם בחיים חדשים. בעמותת "יד לאחים", שמטפלים באמהות ובילדים מספרים שהקשרים המורכבים עם הגברים הערבים עלו על שרטון והנישואים התפרקו, כשהפניות לעמותה הגיעו מצד הנשים עצמן.

הילדים עברו ברית מילה על פי ההלכה המוסלמית, ולכן, כחלק מהשבה ליהדות, מאחר ועל פי ההלכה היהודית הם נחשבים יהודים, יש צורך לבצע "תיקון ברית". את האירוע המיוחד ציינו הילדים יחד עם אמותיהם ביום מיוחד ומרגש שארגנו עבורם בעמותת יד לאחים שכלל מפגש עם הרב בניהו שמואלי, ביקור בכותל המערבי, ארוחת צהריים ומפגש עם הרב שלמה אבינר בישיבת עטרת כהנים, שם רקדו הילדים יחד עם תלמידי הישיבה.

בעמותת יד לאחים מספרים כי "אחת לתקופה אנחנו זוכים לחגוג עם ילדים שנולדו בכפרים פלסטינים כמוסלמים ולהיות לצדם במסגרת השבתם ליהדות. קשה שלא להתרגש מהמעמד, מאחר ואנחנו רואים אל מול העיניים שלנו את קצירת הפירות שבהשקעה שלנו באמהות ובילדים".