הילד הניצול מהכפר הערבי נכנס למצוות במעמד מרגש

30/10/2006

התרגשות מיוחדת שררה השבוע במשרדים הראשיים של ארגון הפעילים יד לאחים, לרגל מעמד מיוחד עם כניסתו למצוות של נער שניצל לפני כחצי שנה לאחר שנות סבל מתמשכות בתוככי כפר ערבי.

סביב שולחנות ערוכים בכל טוב, הסבו ראשי יד לאחים בראשות יו"ר הארגון, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ ובמרכז, חתן השמחה, אשר בפנים קורנות נכנס לנועם עול תורה ומצוות, כשפיו מלא שבח והודיה להשי"ת, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. קודם לכן, עלה הנער הניצול לתורה, בתפילה שנערכה ברחבת הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, בניצוחו של הרב אפרים גראונדלנד הי"ו, מוותיקי פעילי יד לאחים. כשהוא עטור בתפילין מהודרות, שנרכשו לו על-ידי יד לאחים, עלה הנער לתורה כשעיניו דומעות לנוכח המעמד המרגש.

בעיצומה של השמחה, נשא חתן בר המצווה נאום ספונטני ונרגש, כשדמעות נקוו מזוויות עיניו. "לפני חצי שנה", פתח החתן, "נולדתי מחדש. היה זה ביום ההצלה כשאתם הופעתם בביתי, בשעת לילה, ובפעולה מיוחדת שעד היום איני יודע את פרטיה, הבאתם את האור לי ולאמי לאחר שנים קשות של סבל ומכאוב שקשה לפרט אותם ואשר עד היום אני נושא את הצלקות שלה".

"כל ימיי לא אשכח את אותה שעת ערב, שבה לחשה אמי על אוזני: הלילה יבואו אנשים טובים להוציא אותנו מכאן. אמא הורתה לי ללכת לישון ולהיות מוכן, אבל לא פירטה. לא יכולתי לעצום עין, אבל במצוות אמא עשיתי זאת". היה זה הלילה בו הוצאו האם ובנה מתוככי הכפר הערבי ופתחו חיים חדשים. חתן הבר מצווה הודה נרגשות ליד לאחים על הליווי והתמיכה היומיומיים, הבאים לידי ביטוי אף בחברותא מיוחד שמקיים עמו לימודים יומיומיים, על מנת להכינו כיאות לקראת כניסתו לישיבה, בשנת הלימודים הבעל"ט.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר במהלך השמחה כי "המעמד הזה הוא עדות מוחשית לקיום דברי הכתוב: כי לא ידח ממנו נידח. אסור לנו להתייאש משום יהודי ועלינו לעשות הכול על מנת להציל עוד יהודים ולהשיבם לצור מחצבתם".

הגרש"ב ליפשיץ עם חתן הבר מצוה בסעודה במשרדי יד לאחים

 

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל