המיסיונרים במסע פרסום אגרסיבי לכיבוש דעת הקהל היהודית בישראל

אנשי המודיעין של יד לאחים הצליחו לאחרונה לשים את ידם על מזכר פנימי שבו מודיעים ראשי הארגון המיסיונרי "יהודים למען ישוע" לתומכיהם על קמפיינים פרסומיים שהם מתחילים בישראל. במזכר נאמר כי "הקמפיינים אמורים להתחיל ב-2008 ולהמשיך עד 2013. קמפיינים אלו הם אולי הדבר החשוב ביותר שעשינו אי פעם למלאות את שליחותינו על מנת להביא לכך שהמשיחיות של ישו תהיה עניין בלתי נמנע ליהודים".

"בישראל", נאמר במזכר, "מתגוררים כיום 5.4 מיליון יהודים, יותר מבכל תקופה אחרת בהיסטוריה. אולם מתוך כל הישראלים, רק עשירית האחוז מאמינים בישו. זהו המקום היחיד בעולם שבו – כשאנו עושים בישור ברחובות- איננו צריכים לתהות מיהו יהודי. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה רק לצאת ולדבר עם כל אחד שאנו פוגשים".

המזכר המזעזע אף מציין את המגבלות הניצבות בידי המיסיונרים בישראל ובהן: "ישנם חברים בכנסת שהיו רוצים שתעבור הצעת חוק שתהפוך את הבישור לפשע. אמנם רוב הציבור בישראל הינו חילוני ויגן על זכותנו לחלוק את הבשורה עם אחרים, אך ישנו מיעוט דתי חזק שמתנגד בעוז לפעילויות שלנו ואשר יכול בקלות להביא קהל שלם להיאבק במאמצינו".

כפועל יוצא של מזכר מזעזע זה יצאו המיסיונרים בשבוע האחרון בקמפיין פרסומי רחב היקף. מאות אוטובוסים ברחבי הערים ראשון לציון, רחובות, בת ים ועוד כוסו בפרסומות ענק בעלות מסר מיסיונרי מובהק. בכרזות נאמר באותיות גדולות: "ישו = ישוע = ישועה". בד בבד עם עצם המידע המדאיג על כך, זרמו לארגון הפעילים יד לאחים, מאות פניות טלפוניות נזעמות מכל שדרות הציבור, שראו בפרסומות אלו פגיעה מכאיבה ביותר ברגשותיהם, מעבר לנזק ההרסני החמור שפרסומות אלו טומנות בחובן, בהיותן קוראות לציבור הרחב ליצור קשר טלפוני ולקבל חינם ספר המאדיר את שמו של ישו וקורא ללכת בדרכיו.

עם התקבל המידע, שיגר יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, מכתב דחוף אל אריק פלדמן, מנכ"ל אגד, ובו בקשה נרגשת להסיר את הפרסומת המיסיונרית לאלתר. ביד לאחים ציינו לשבח את העובדה ששעות אחדות לאחר משלוח הפנייה, התקבל במשרדי יד לאחים תשובה תכליתית ומעשית בה נאמר: "מיד שנודע לאגד לגבי הפרסומים על גבי האוטובוסים, מנהל אגף השיווק נתן הוראה להסיר במיידית את השילוט. כולי תקווה שהנושא יטופל במלוא המהירות על מנת לא לפגוע ברגשות הציבור היהודי".

כאילו לא די בכך, רכשו לאחרונה המיסיונרים שטחי פרסום נרחבים על פני עמודים שלמים בעיתונות הכללית הכתובה, ואותם הקדישו לדברי הטפה בלשון חלקלקה בדבר המסר שטמון באמונה בישו. גם במודעות אלו נקרא הציבור הרחב ליצור קשר ולקבל, ללא כל תמורה, ספר המסביר את סגולת האמונה בישו.

כאילו לא די בכך, היה זה ח"כ הרב יעקב כהן (יהדות התורה) שזיהה מסך פרסום בחוצות תל-אביבפרסומים הרסניים זהים בשלטי חברת 'רפיד' בחוצות הערים ומיהר לפנות אל יד לאחים. במקביל פנה מיוזמתו אל חברת הפרסום וקרא לה להפסיק לאלתר את הפרסום. ח"כ הרב כהן ציין בסיפוק כי קריאתו הנרגשת נפלה על אוזניים קשובות וכי החברה נענתה ברצון להסרת הפרסומים המזיקים.

יו"ר ארגון יד לאחים הרב ליפשיץ אמר השבוע "כי ללא ספק מדובר בעליית מדרגה חמורה, שיטות המיסיונרים הולכות ומתמקצעות, בקמפיינים אלו מושקעים מיליוני דולרים שנתרמים מקהילות מיסיונריות ברחבי העולם המעוניינים בכל מחיר לנצר יהודים. אין ספק שזה הזמן שעל כולנו להתגייס לחוקק את חוק המיסיון בדחיפות לנוכח המתקפה המיסיונרית כי אם לא עכשיו אימתי"