המיסיונרים הגיעו לשפל חדש: גניבת סמלים רשמיים של עיריית ירושלים

18/12/2013
   הטעיה מכוונת. העלון המיסיונרי נושא הלוגו של עיריית ירושלים

לארגון הפעילים יד לאחים הגיעו בימים האחרונים תלונות רבות של יהודים מכל גווני הקשת שנחרדו לגלות עלונים ומודעות בעלי מסרים מיסיונריים מובהקים שבראשם מתנוסס הלוגו הרשמי של עיריית ירושלים. בעיני הקורא הצטייר הרושם כאילו האירוע המיסיונרי נושא חסות של העירייה.

מכוח ניסיון העבר שבו הרשו לעצמם המיסיונרים להוליך שולל תוך כדי שימוש שקרי ונלוז בסמלים רשמיים לא להם, פנו ראשי יד לאחים אל עיריית ירושלים תוך הפניית תשומת הלב ללוגו המתנוסס על הפרסום המיסיונרי.

בעיריית ירושלים ביקשו תחילה לוודא כי החומר המיסיונרי אכן חולק לאנשים כשבראשו מתנוסס הלוגו. יד לאחים, שאנשיו פועלים כל העת גם בקרב יהודים שנמנים עם באי אירועי המיסיונרים, במסגרת המאמצים הבלתי פוסקים להוציא יקר מזולל, סיפק מיידית לעירייה עדות ברורה של אדם ששהה בכנס מיסיונרי בירושלים ובמהלכו קיבל את החומר המפוקפק כשבראשו מתנוסס סמלה של עיריית ירושלים. דני ליבמן, המשנה ליועץ המשפטי לעירייה, הודיע ליד לאחים כי העירייה הגישה תלונה למשטרה נגד המיסיונרים בגין שימוש בגניבה שלא כחוק בסמלה.

במקביל, פנה יד לאחים אל עיתון ג'רוזלם פוסט, שהפרסום המיסיונרי צורף למנוייו, והעמידו על חומרת הדבר. מהג'רוזלם פוסט נמסר בתגובה: "לצערנו הרב אכן הופץ בעיתוננו עלון פרסומי שנראה היה כהזמנה תמימה לכנס. העלון התקבל ע"י המחלקה המסחרית ולא עלה על דעתו של המנהל המסחרי שמדובר בדמות מטיפה ומסיונרית. בדיעבד ולאחר פנייה של קוראינו הסתבר שמדובר בדמות מטיפה ובעייתית".

"העלון הזה נכנס בטעות ואנו מיצרים על כך מאוד", נאמר במכתב מנכ"ל ה'ג'רוזלם פוסט'. "קיבלנו פניות מקוראינו, בדקנו והבנו את הבעיה. הנושא כבר טופל, יצא נוהל מסודר בעניין – שמטרתו למנוע טעות שכזו בעתיד. כמו כן- אנו נפרסם התנצלות בנושא".

ביד לאחים הצביעו השבוע על חומרת הדברים וציינו כי כבר בעבר עשו המיסיונרים שימוש בגניבה דומה תך ניצול לשווא של סמל עיריית כפר סבא. ביד לאחים אמרו כי "שוב הוכח שהמיסיונרים לא בוחלים בשום אמצעי על מנת לצוד יהודים תמימים ולהוליכם שולל על מנת להעבירם על דתם". ביד לאחים הבהירו כי יימשך הסיכול של מעשי המרמה המיסיונריים בכל הכלים הלגיטימיים העומדים לרשות הארגון ובמקביל קראו לציבור לפקוח עין ולדווח מיידית על כל ניסיון של המיסיונרים לגנוב ולהוליך שולל.

רשת ב' הבוקר 20.12.13 – להאזנה לחצו כאן

גניבת סמלים רשמיים של עיריית ירושלים

תגובה מיידית. מכתב התשובה של ג'רוזלם פוסט ליד לאחים