המיסיונרים חילקו בחוצות תל אביב מסרים נוצרים-מיסיונריים מובהקים במסווה של ספרי תהילים

  בלי שום אלמנט שיסגיר את התרמית. כך נראו, מבחוץ, ספרי התהילים המזויפים שחולקו בידי המיסיונרים

בעקבות פניות של אזרחים שונים באזור תל אביב למוקד החירום של יד לאחים, הוזנקו לחוצות העיר הגדולה פעילי השטח של הארגון. בפניות סיפרו אנשים נדהמים כי מיסיונרים שמסתובבים בחוצות מחלקים לעוברים ולשבים ספרי תהילים תמימים למראה וכי כשמתחילים לדפדף בהם מתגלים מסרים נוצרים-מיסיונריים מובהקים.

פעילי יד לאחים שהגיעו למקום נדהמו לגלות כי בעטיפת הספרים במהדורת-כיס נכתב באותיות קידוש לבנה: "תהילים", ומתחת בעיגול: "טעמו וראו כי טוב ה', אשרי הגבר יחסה בו". בתחתית הכריכה הקדמית נכתב: "ברוך הבא בשם ה'" ובמרכזה ציור של כתר. שום אלמנט מחשיד או מסגיר את התוכן האמיתי של הספרונים לא הופיע בכריכה. עלעול קל בתוכן של החוברת לא הותיר מקום לספקות. בין פסוקי התהילים כביכול הופיעו מסרים מיסיונריים חד משמעיים על התגלותו של אותו האיש והחובה להאמין בו וללכת שבי אחריו רח"ל.

פעילי יד לאחים לא השתהו יתר על המידה ועד מהרה החלו לאסוף את הספרונים מידי העוברים והשבים שהספיקו לקבל אותם מהמיסיונרים. במקביל, הבהירו בקול לכל מי שנקלע למקום מה בדיוק מכילים הספרונים המתחזים לתהילים וקראו שלא להתפתות ולקחת את החומר המסוכן לידיים. בשלב מסוים נאלצו המיסיונרים לעזוב את המקום כשזממם צלח אך בקושי.

ביד לאחים אישרו השבוע את פרטי המקרה ואמרו כי שוב הוכח כי המיסיונרים אינם בוחלים בשום אמצעי, פסול ומפוקפק ככל שיהיה על מנת להוליך שולל יהודים תועים ולהעבירם על דתם. "הגיעה השעה", נאמר בהודעת יד לאחים, "לתקן את חוק המיסיון ולוּ על מנת לשים קץ למעשי הונאה נקלים מסוג זה שממשיכים להינקט בידי המיסיונרים באין פוצה פה ומצפצף. חובה לשים לכך קץ. אין דרך אחרת מלבד חוק שיאסור את הפעילות הזו ויפה שעה אחת קודם", הבהירו ראשי יד לאחים.