המיסיונרים מודים: "בבאר שבע הטבלנו ארבעים יהודים לנצרות, אין לנו במה להתבייש"

"הפעילות שלנו בציבור היא בשכנוע, לא בשוחד, לא בכוח. אלוקים לא עובד ככה. הפעילות היא מיסיונרית, זו לא מילה שלילית, יש הרבה אנשים יהודים בארה"ב שבאים לעשות מיסיון. יש הרבה קהילות בארץ וגם בבאר שבע. יש קשר בינינו, לא קשר רשמי". כך אומר לעיתון 'כל הנגב'בבאר שבע, המיסיונר הווארד בס, העומד בראש הקהילה הקוראת לעצמה, בשם המטעה, 'נחלת יהושע'.

בס אומר לעיתון כי מאז שהגיע לעיר לפני מספר שנים, הוטבלו כ-40 איש בבאר שבע בלבד. "אני יהודי שטבלתי, נשארתי בשר ודם, אותם אבא ואמא", הוא אומר בגאווה, המיסיונר בס אף הציג לעיתונות את בריכת ההטבלה לראווה בה מוטבלים בתכיפות יהודים לנצרות.

בתוך כך, יודע העיתון לספר כי "בשבוע שעבר, הרב דרעי וחסידיו נזעקו אל רחוב קלישר בבאר שבע, לאחר שקיבלו הודעה כי בחור בלבוש חרדי הגיע לחלק עלונים במסגרת אותה פעילות מיסיונרית. למקום הגיעו חרדים, ושמעו מפי השכנים כי הבחור עבר מדלת לדלת ושכנע אותם מדוע חשוב לקבל את הברית החדשה. כשהגיעו הרב דרעי ופמלייתו, הבחור כבר הצליח לחמוק וברח מהמקום. אחד החרדים התקומם: 'צריך לעקור את זה מהשורש, זו הסכנה הגדולה ביותר ליהודים, זה יותר גרוע מהחמאס'".

ואילו בקהילה המיסיונרית ממשיכים לומר כי "זוהי מדינה דמוקרטית ואנו פועלים על פי חוק". אנשי המיסיון מצהירים לעיתון כי הם ימשיכו להפיץ את תורת הכזבים שלהם, בדרכי שכנוע והטפה, וכי אין להם כל כוונה להפסיק את הפעילות הזו".

רבה הראשי של באר שבע, הגר"י דרעי, אמר בתגובה לדברים: "אמנם לא ידוע לנו על כך, אנחנו פועלים בנחישות ובדריכות נגד הפעילות המיסיונרית, אבל אם יתברר כי דבריו של המיסיונר נכונים, לא ננוח ולא נשקוט ונקיים עצרת גדולה של זעקה ומחאה נגד פעילות השמד בעיר".

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר השבוע בתגובה לדברים הקשים והמקוממים שהשמיע רב המיסיונרים מבאר שבע כי "עצם העובדה שהדברים הללו מתפרסמים בפומבי, מהווה הוכחה לחובה הקריטית לחוקק את חוק המיסיון שיבלום, אחת ולתמיד, את מעשי המיסיונרים ויעשה להם קץ".