המיסיונרים מסמנים מטרה: "בישראל שני מיליון נזקקים ועלינו לפעול בקרבם"

מנשר מיוחד של המרכז המיסיונרי בלב תל אביב, כנסיית 'העם הנבחר' אותו מפעילה כת "היהודים המשיחיים", שאנשי יד לאחים הצליחו לשים את ידם עליו, מצביע על שיא חדש בציניות שאליה הגיעו המיסיונרים בדרך למימוש מטרתם האפלה להעביר כמה שיותר יהודים על דתם.

המסמך הוא פנייה לתורמי המיסיונרים בארצות הברית ובו מספרים המיסיונרים על בית תמחוי מיוחד שהם מפעילים בלב תל אביב לטובת אוכלוסייה נזקקת ואשר במהלך הארוחות המוגשות בו, שומעים הנזקקים דברי הטפה מיסיונריים על הזכות והחובה כביכול להאמין באותו האיש וללכת בדרכו רח"ל. "בישראל", נאמר במסמך שנכתב במקורו בשפה האנגלית, "חיים שני מיליון יהודים מתחת לקו העוני.

עם אוכלוסייה נחשלת זו נמנים ניצולי שואה, עולי חבר העמים וחולים". את כל אחד מפלחי השכבה הסוציאלית הזו, רואים המיסיונרים כקהל יעד אליו לוטשים את עיניהם במטרה נואלת לבצע בהם את זממם. בדברי התיאור על בית התמחוי המיסיונרי הפותח את שעריו בחופשיות לכל דורש, נאמר כי: "בעוד האורחים סועדים את לבם ומזינים את גופם במיטב המאכלים, מופיע בפניהם אחד מטובי אנשינו המבשר להם, מספר להם על אותו האיש וקורא להם ללכת בדרכו". כאן באה ההצעה המהפכנית של המיסיונרים התל אביבים לתורמיהם שמעבר לים. "אנו קוראים לכם ליטול חלק בפעילות חשובה זו שכולנו מחויבים לה", אומר המנשר וקובע כי "ניתן לתרום 300 דולר ולפרוש בסכום זה חסות על יום אחד בבית התמחוי שיקרא על שמכם. כל מה שתתרמו עד ה-31 לחודש, ישמש להאכלת רעבים בישראל, לספק מקום לאלו שקר להם, ללגום כוס תה או קפה עם 'מאמין' שיטה להם אוזן רחימאית, וכמובן יטיף להם את הבשורה".

 יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אמר בתגובה: "משפורסם הדבר ואנו עדים לדרכים הנלוזות בהן פועלים המיסיונרים. ברור לחלוטין כי הגיעה השעה שהכלל והיחיד יתנערו ויפעלו למיגור פעולות המיסיון, בראש ובראשונה על ידי תיקון חוק המיסיון". הגרש"ב ליפשיץ הבהיר כי "לכול ברור כי הממשלה הנוכחית אינה יכולה להתקיים ללא שותפיה הדתיים. אם הנציגים הדתיים בקואליציה לא יתעוררו וידרשו אולטימטיבית את תיקון חוק המיסיון, מי יודע אם לא ניתן יהיה לומר כי הם שותפים לשמד רח"ל", התריע.