המיסיונרים מפצירים באנשיהם: "למרות יד לאחים, המשיכו לפעול בקרב יהודים"

כאילו לא די בכל מסכת ההטעיה של המיסיונרים כלפי המון העם שאינו יודע להבחין בין תכלת לקלא אילן, יצאו השנה המיסיונרים במיזם מחפיר של "סדרי פסח ציבוריים", שאינם מיועדים אלא להטפה מיסיונרית בכסות ה"הגדה" ו"ליל הסדר".

 בכרוזים שמפרסמים המיסיונרים מופיע הכיתוב שלא אמור להעניק מקום לספקות: "ליל סדר הכולל שירים, קטעי קריאה מההגדרה ומכתבי הקודש וסעודה – כשרה לפסח כמובן!". כאן באה שורת המחץ הבולטת שהמיסיונרים נוהגים לחדד אותה שוב ושוב בפרסומיהם: "כניסה חופשית – ללא תשלום!".

 ביד לאחים מגיבים על הדברים בחומרה רבה ואומרים כי שוב באה לידי ביטוי הקלות הבלתי נתפסת שבחסותה מרשים המיסיונרים לעצמם לעשות ככל העולה על רוחם, לרבות זריית חול בעיני ציבורים שלמים, בדרך להגשמת יעדם הנלוז להעביר יהודים על דתם.

 לצד פעולות הנגד שבהן נוקט יד לאחים בעצם ימים אלו, שוקדים ביד לאחים על מערך של סדרים ציבוריים על טהרת הקודש לשורה של קהלי יעד ובהם עולי חבר העמים, ניצולי מיסיון וכן אוכלוסיות פוטנציאליות לנגישות ומגע עם מיסיונרים. הסדרים יתקיימו בשורה של מוקדים בחיפה, בחולון, ברמת גן ובנתניה. כמיטב המסורת של יד לאחים, יקיימו אנשי יד לאחים בימי חול המועד סמינרים על גלגלים, במסגרת מסעות משותפים לקברי צדיקים בהם ישתתפו ניצולי מיסיון ועולים חדשים החשופים לסכנת המיסיון.

 ובתוך כך: מידע שהגיע אל יד לאחים, מדווח על מבוכה רבה שנרשמה בכינוס ראשי הכת הידועה לשמצה עדי ה' שנערך בתיאטרון 'גשר' בתל אביב.

 לכאורה היה זה כינוס עונתי שגרתי. בפועל הוא הפך עד מהרה לבימה להלקאה עצמית ותסכול מריר לנוכח התבוסה הקשה שבה הם נתקלים. הדיווח שבפי הנואמים שאנשי מחלקת המודיעין והמעקבים של יד לאחים ישבו מול אפם היה קודר. "פעילי יד לאחים אורבים לנו בכל מקום והם מצליחים להצר את צעדינו שוב ושוב", פתח הנואם המרכזי. "ידוע לנו שאנשי יד לאחים, עושים בנו נפשות", הטעים. הם פשוט עוברים מבית לבית, בקרב כל אלו שיש לנו איזשהו פוטנציאל להתקרב אליהם, מסבירים להםעל היהדות ומזהירים אותם מפנינו".

 הנואמים ניסו לגייס את כל הרטוריקה שבפיהם על מנת לשכנע את אנשי המיסיון ופעיליו שישבו בקהל להמשיך בפעילות ההטפה שלהם, למרות האכזבות המקדמות את פניהם. "אל תתביישו לבשר, למרות ההפרעות הגדולות שגורמים פעילי יד לאחים לפעולות הבשורה". אולם השורה התחתונה נשמעה בנאום המסכם שהבהיר: "הבעיה המרכזית שלנו היא יד לאחים הפועל נגדנו", נאמר בקונגרס.

 בנוסף, דיווחו בימים אלו פעילי יד לאחים מסניף נתניה כי הצליחו להציל אישה שהייתה שבויה עמוקות בתוך כת עדי ה', חרף העובדה שרכזת השיעורים של הכת השקיעה בה מאמצים כבירים בהיותה ידועה כבעלת השפעה רבה בחברה בעיר וסביבותיה.

 יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, התייחס השבוע לדברים באומרו כי "ליל הסדר הציבורי המזעזע שעורכים המיסיונרים בשורה של מוקדים, שהראשי שבהם ברחוב יפת ביפו – מזעזע, מחפיר ואינו נותן מנוח. זה רק מוכיח שרובץ על כולנו חוב לחוקק את חוק המיסיון ולשים למעשי אנשיו הנפשעים סוף".

בהתייחסו להצלחות פעולות יד לאחים, כפי שבאו לידי ביטוי בכינוס של אנשי כת עדי ה', אמר הגרש"ב ליפשיץ: "ברוך ה', אנו מצילים נפשות מדי יום ביומו, וכל נפש שאנו מצילים, ברור הדבר שאנו מקיימים בה עולם מלא, כדברי חז"ל המקבלים תוקף מיוחד בדבריהם "גדול המחטיאו יותר מההורגו", ומכלל לאו אתה שומע הן. עם זאת, בל נשכח שלפנינו עוד עבודה רבה. למיסיון יש 160 קהילות פעילות בכל רחבי הארץ. זהו נתון מזעזע שנפש יהודית אינה יכולה להישאר אדישה כלפיו. חובה לחוקק את חוק המיסיון", סיכם יו"ר יד לאחים.