המיסיונרים ניצלו את אירועי יום העצמאות ופשטו על מרכזי הערים; פעילי יד לאחים קידמו את פניהם והם נאלצו לעזוב

08/05/2014
 להקת מיסיונרים מנסה למשוך קהל למטרת מיסיון ברמת גן, השבוע.

 

תגבורת של יותר מחמישים מיסיונרים ממדינות שונות בעולם, נחתו בארץ בסוף השבוע שעבר במטרה לנצל את יום החופשה של יום העצמאות ולהפיץ חומר מיסיונרי המטיף לנצרות במוקדים הומי אדם. מידע מוקדם על כוונת המיסיונרים הגיע ליד לאחים והפעילים נערכו בהקדם.

במהלך יום שני ושלישי פשטו המיסיונרים על המקומות המרכזיים ביותר בערים הגדולות, ובהם: רחוב אלנבי בתל אביב, רחוב ביאליק ברמת גן, שוק מחנה יהודה בירושלים ועוד. את פני כל קבוצה מיסיונרית קידמו פעילי יד לאחים שקראו בקול לעוברים ולשבים שלא להתפתות ולא לקחת מהמיסיונרים שום חומר. הם אויבי העם היהודי, הסבירו הפעילים לכל מי שהמיסיונרים ניסו לקשור עמם שיחה. הם רוצים להעביר יהודים על דתם, הבהירו.

בלילה שבין שני לשלישי, ליל יום העצמאות, נודע ליד לאחים כי מיסיונרים אורבים להמוני הנוסעים ברכבת ישראל בתחנות תל אביב. היתה זו קבוצה מיסיונרית שבאה מקוריאה על מנת להפיץ את הבשורה, כלשון המיסיונרים, דווקא בארץ ישראל. תגבורת של פעילי יד לאחים הגיעה במהירות למקום כשהיא מתחלקת לצוותי פעילות בכל תחנות הרכבת. המיסיונרים נאלצו לעזוב את המקום.

אולם עיקר המאבק התרחש בצהרי יום שלישי, כשעשרות אלפי יהודים הגיעו לצפות במטס חיל האוויר שנערך לאורך הטיילת בתל אביב. מיסיונרים רבים התפרסו לאורך הטיילת וקידמו את פני העוברים ושבים בחומרים מיסיונריים, אך תכנית השמד שלהם לא צלחה גם כאן ויהודים רבים שנבהלו לראותם חייגו מידית למוקד החירום של יד לאחים, משם הפנו אותם לצוותות הפעילים של יד לאחים שפעלו באזור ואף הצטרפו לבלימת רגלי המיסיונרים.  "אתם עושים מלאכת קודש", אמרו יהודים רבים, ברובם הגדול בעלי ארשת שנראית רחוקה לחלוטין משמירת תורה ומצוות, וגם הם הביעו שאט נפש לנוכח המזימה המיסיונרית, להטיף ליהודים להמיר דתם לנצרות.

ביד לאחים סיכמו בסיפוק רב את הצלחת בלימת הפשיטה המיסיונרית וציינו בהתרגשות את הספונטניות הציבורית הרחבה שביטאה סלידה מוחלטת מכל מגע עם המיסיונרים. "ניתן היה לראות בבירור כי לב ישראל ער", אמר ר' בנימין וולקן, שריכז את פעילות המנע ההסברתית. "עם ישראל אמר לא למיסיון הנוצרי. והמיסיונרים חשו זאת היטב".

צמד מיסיונרים בחלוקת חומר בטיילת תל אביב, במטס חיל האוויר, השבוע.

מיסיונר מחו"ל בטיילת תל אביב, השבוע.