המיסיונרים פשטו על הדרום בקמפיין הטפה מיסיונרי רחב היקף

20/11/2013

בימים אלו מתחולל מסע שמד מיסיונרי ורחב היקף על ידי המיסיונרים בכל אזור הדרום. במסגרת הקמפיין ההרסני של המיסיון, הנמצא כעת בעיצומו, מפיצים המיסיונרים חומר תעמולה למכביר לעוברים ושבים, כשהם עצמם ניצבים במוקדים הומי אדם, פורשים שלטים מנקרי עיניים ועושים ככל העולה על רוחם על מנת להוליך שולל יהודים תמימים ולהעבירם על דתם רח"ל. מלבד זאת, הציפו המיסיונרים את ערי הדרום בשלטים מתריסים ומיתממים הקוראים להמון העם ללכת בעקבות אותו האיש וללכת בדרכיו רח"ל.

בבאר שבע, באופקים, בירוחם ובשורה של צמתים בכל רחבי הדרום, עמדו המיסיונרים בחזית שלטי חוצות גדולים עם מסרים מיסיונריים מובהקים, נופפו לנהגים והושיטו להם ולעוברי האורח חומרי תעמולה. במקביל הציפו המיסיונרים את תיבות הדואר בחומרי הטפה ותעמולה הרסניים, כיסו את הרכבים החונים בפלאיירים וכן הפעילו מערכת טלמרקטינג שבמסגרתה הוצע לאנשים לקבל ספרים חינם אודות אותו האיש.

על היקף הפריסה המיסיונרית בכל רחבי הדרום מעידה גם העובדה שמדי יום ביומו מתקבלות במוקד הטלפוני של יד לאחים, עשרות פניות חדשות של יהודים מכל חוגי הקשת. בפיהם של יהודים אלו עדויות על משמרות מיסיונריות בצמתים מרכזיים כאלו ואחרים, תוך הנפת שלטים וחלוקת חומר הסברה מפוקפק.

בבאר שבע, בירת הנגב פשטו המיסיונרים על רחוב רגר, הרחוב הראשי בעיר ועל הצמתים המרכזיים בו, התחנה המרכזית, הכניסה לאזור התעשייה, קניון 'ביג', המדרחוב, אזור בית המשפט, מתחם האוניברסיטה, בית החולים סורוקה ובשוק העירוני. בכל אחד מהמוקדים הללו הקימו המיסיונרים דוכנים עם שלטי ענק וחילקו לעוברים ולשבים חומר מיסיונרי הרסני. מנגד, קידמו את פני המיסיונרים פעילי יד לאחים בצוותות מתוגברים. הפעילים מחולקים לצוותי פעולה המקדמים את פני המיסיונרים בכל מקום שבו הם מופיעים, מעוררים את דעת הקהל בהבהירם את מטרתם המדויקת של המיסיונרים.

ביום חמישי האחרון, זמן קצר לאחר שהמיסיונרים הקימו דוכן בשוק בבאר שבע, הופיעו במקום פעילי יד לאחים וגרמו לתסיסה ציבורית נגד המיסיונרים מרשיעי הברית. לנוכח המהומה שנוצרה, ביקשה המשטרה מהמיסיונרים לקפל את הדוכן ולעזוב את המקום. גם מתוככי המכללה האקדמית סולקו המיסיונרים על ידי אנשי הביטחון.

המיסיונרים אף פרסמו במסגרת הקמפיין הנוכחי מודעות הטפה בעיתונות המקומית והארצית. כך, למשל, פורסמו על כך מודעות בעיתונים 'כלכליסט', 'ידיעות נגב' ועוד. יד לאחים פרסם במקביל מודעות אזהרה במקומונים, המזהירות את הציבור מפני הולכת השולל של המיסיונרים. יד לאחים אף הצליחו לגרום לכך שאחד המקומונים סירב לפרסם מודעה של המיסיונרים.

זמן קצר לאחר מכן, כתבו המיסיונרים באחד הפרסומים הפנימיים שלהם, בדאגה: "יד לאחים מנסים למנוע את המשך הפרסומים שלנו בעיתונות".

את הפעילות בדרום מטעם יד לאחים מרכז הר"ר בנימין וולקן, איש יד לאחים, המנתב את פעילות צוותי הפעילים, בהתאם למידע הזורם והמשתנה משעה לשעה. "בכל מקום שאליו אנחנו מגיעים, תוך דקות אחדות קולט הציבור הרחב במי מדובר וכולם נרתמים לעזור לנו", מעיד וולקן. כך למשל, שלט ענק שנשא את הבשורה המיסיונרית ברחוב הראשי, רחוב יצחק רגר, סולק ספונטנית על ידי התושבים.

ביד לאחים אמרו השבוע כי הגיעה השעה לתקן את חוק המיסיון שישים קץ לפעילות הנפשעת של המיסיון שאינה יודעת שובעה או רוגע וממשיכה להתפשט ולהכות חללים רבים.

התראה ממוקדת. אחד מעלוני ההסברה שמפיצים אנשי יד לאחים בדרום.

 מאבק על כל צומת. פעילי יד לאחים מסתירים את מספר המוקד המיסיונרי בצומת להבים.

רבים מול מעטים תשע"ד. בצומת גורל בכניסה לבאר שבע.

דוכן מיסיונרי בשוק בבאר שבע

חומר מיסיונרי מסוכן בדוכן

מהומה סביב הדוכן המיסיונרי רגע לפני סילוקו ע"י משטרת ישראל

המיסיונרים מתקפלים מהשוק