המיסיונרים פשטו על פתח תקווה; פעילי יד לאחים בלמו אותם בהסברה

19/05/2016

אלפי פלאיירים ובהם חומר מיסיונרי חולקו בימים האחרונים בתיבות הדואר ברחבי פתח תקווה. המידע על כך הגיע אל ארגון הפעילים יד לאחים שמיהר לשגר למקום פעילים שהתריעו בפני התושבים מפני הסכנה המיסיונרית וחילקו להם חומר הסברה נגדי.

ביד לאחים הצביעו השבוע על נתונים חדשים המאששים את הקביעה כי הפעילות המיסיונרית בארץ היא מהגבוהות בעולם. "המיסיונרים מפנים מרץ רב להעברת יהודים לדת הנוצרית ורואים בכך הישג מיוחד", אומר הרב שמואל ליפשיץ מראשי יד לאחים ומדגיש, "המערך המיסיונרי בארץ מבוסס בעיקר על הכתות הנוצריות הגדולות 'היהודים המשיחיים' ו'עדי ה", ועוד עשרות כתות קטנות".

ביד לאחים מזכירים כי המניע העומד מאחורי הפעילות המיסיונרית היא אמונתם הגורסת כי ככל שיהודים רבים יותר יתנצרו, כך יתקרב מועד התגלותו של ישו הנוצרי כמשיח, עפ"ל, ופעילות שנעשית מתוך להט אידיאולוגי ולמען מטרה נעלה כביכול, מסוכנת פי כמה. אל מול מטרה זו משקיע יד לאחים משאבים ופעילים רבים המיומנים בזיהוי מראש של קהלי היעד אליהם פונים המיסיונרים, סיכול ההטעיה באמצעות חומר הסברה נגדי והבהרה לכל מי שהמיסיונרים באים עמו במגע בדבר מטרתם האמיתית.

"במקרה בפתח תקווה, מדובר בחומר של הכת המיסיונרית הפונדמנטליסטית 'היהודים המשיחיים' שאנשיה עושים כל שביכולתם לגרום להמרת דתם של יהודים תמימים לנצרות, באמצעות שימוש במושגים יהודיים", מדגישים ביד לאחים. "למרבה הצער, יש מי שפועל לטרפוד החוק האוסר על חלוקת חומר של כתות מיסיונריות ולכן פעילות המיסיון בעייתית אך אינה מנוגדת לחוק".

ביד לאחים קוראים לציבור לגלות ערנות סביב פעולות שכאלה. "במידה והציבור נתקל בחומר מיסיונרי מסוג כזה או אחר , כדאי לפנות לארגון על מנת שנגיע לאזור ונזהיר את התושבים מפני הסכנה וכך נביא למיגור התופעות האלו".

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן