המיסיונרים קראו לציבור להשתתף ב"אירוע פסח כשר"; יד לאחים קידם את פני הרעה

התרמית המיסיונרית נמשכת ויד לאחים משיבים מלחמה: ביום ראשון של חול המועד פסח ערכו המיסיונרים ביפו, אירוע פסח, שהתיימר לדמות סוג של ליל הסדר. בפרסומים שקדמו לאירוע הם הבטיחו כי במקום יינתן אוכל כשר ואפילו לא העניקו שום רמז לכך שמדובר באירוע מיסיונרי מובהק.

במקביל לפרסום המיסיונרי וכתשובת נגד, הוציא ארגון הפעילים יד לאחים פרסום ממוקד שבו הבהיר לציבור הרחב את מטרתו האמיתית של האירוע המפוקפק, חשף את זהות הכת המיסיונרית העומדת מאחוריו וקרא לכל מי שרוצה בכך להצטרף לאחד מעשרות לילי הסדר הציבוריים.

לקראת שעת קיומו של האירוע המיסיונרי, הופיעו ביפו פעילי יד לאחים. הם קידמו את פני היהודים שביקשו להגיע למקום, לאחר שנחשפו למודעות המיתממות שקדמו לו. היו אלו יהודים תמימים שביקשו לקבל ארוחה טובה ולזכות באווירה שתנעים להם את הערב. פעילי יד לאחים הסבירו להם כי מדובר באירוע מיסיונרי. "זה לא פסח אלא פסחא", הבהירו הפעילים ליהודים ההמומים. "הם רוצים לנתק אתכם מהיהדות", הסבירו.

חלק מאותם יהודים אמרו לפעילי יד לאחים שאין להם מה לאכול. ביד לאחים נערכו מראש גם לאפשרות הזאת מתוך היכרות רבת שנים עם האופי המיסיונרי המנצל את מצוקתם של יהודים על מנת להוליכם שולל ולהעבירם על דתם. פעילי יד לאחים הגישו אפוא לאותם יהודים תלושים למימוש ברשת המזון הקרובה שבאמצעותם ניתן לרכוש מצות, יין ומצרכי מזון.

בסופו של הערב נרשמה הצלחה רבה לפעילות הסיכול ורובם המכריע של אלו שהתכוונו להשתתף באירוע המיסיונרי כלל לא נכנסו למקום. המיסיונרים נחלו כישלון חרוץ ועשרות רבות של יהודים ניצלו מהטעייה מכוונת והרסנית ויצירת קשר מסוכן עם אויבי העם היהודי.

פסח או פסחא. מודעת אזהרה שהופצה ע"י יד לאחים ברחבי תל אביב

פסח או פסחא. מודעת אזהרה שהופצה ע"י יד לאחים ברחבי תל אביב

מקדימים הצלה למכה. פעילי יד לאחים מקדמים את פני באי האירוע המיסיונרי ומבהירים להם את מטרתו