המיסיונר האלים מערד היכה שוב

סערה פוקדת את ערד בשבועות האחרונים לנוכח השתוללותם הברברית של אנשי המיסיון שאינה יודעת מנוח, לנוכח ההצלחות החוזרות והנשנות שקוצרים פעילי יד לאחים במאבקם נגד המיסיון המקומי.

מנהיג קבוצת "היהודים המשיחיים" בערד, המיסיונר הנודע לשמצה אדי בקפורד היכה בעוצמה בשבוע שעבר את אחד מפעילי יד לאחים, תחילה היכה אותו בבטנו ולאחר מכן החל לגרור אותו על הכביש. עוברים ושבים וכן בעלי חנויות שהיו במקום נחלצו לעזרתו של הפצוע ושחררו אותו מלפיתת המיסיונר והזעיקו את המשטרה. המשטרה הגיעה למקום וגבתה עדויות מהעדים שהיו נוכחים במקום. הפצוע הובא לטיפול רפואי והתוקף המיסיונר נעצר וקיבל מעצר בית בבאר שבע למשך שלושה חודשים.

התקשורת המקומית בערד שעסקה בנושא בהרחבה רבה, תוך גינוי חד משמעי למעשי המיסיון, ציינה כי המיסיונר מוכר למשטרה בשל עברו כמעורב במקרי תקיפה נוספים של מתנגדי המיסיון.

בארגון יד לאחים הזכירו השבוע כי לפני כמה חודשים, התנפלה אשת אותו מיסיונר על רבה הראשי של ערד, הרה"ג רבי בן ציון ליפסקר, בעת שחלף לפי תומו מאחורי השוק העירוני, לא הרחק מהמוקד תמים המראה שהקימו במקום המיסיונרים. לנגד עיניהם הקרועות מתדהמה של כל העוברים והשבים ששהו באותה שעה ברחוב, התנפלה המיסיונרית על הרב והדפה אותו בברוטליות. היה זה בעת שהמיסיונרים היו בעיצומה של חלוקת חומר מיסיונרי, לנוכח חששם כי הרב מתכוון להזהיר את הקהל מליטול את החומר ההרסני והמפוקפק.

בעבר חשף יד לאחים בבית משפט בבאר שבע סרט וידיאו מצמרר בו נראה בקפורד מכה בברוטליות חסרת מעצורים פעיל חרדי. הפעם מיהר המיסיונר המכה להימלט מהמקום אך עד מהרה נעצר בידי כוחות המשטרה והובא לפני שופט. בית המשפט הטיל עליו צו הרחקה וקבע כי במשך 45 הימים הקרובים ייאסר עליו להיכנס לעיר ערד.

במקרה נוסף שאירע בשבוע שעבר, מיסיונר אחר נכנס לבית התמחוי בשוק. המתופעל על-ידי חרדים מקומיים. ובעזרת מוט היכה בראשו של אדם ששהה במקום. צוותי מד"א הוזעקו מיד למקום והוא נלקח היישר לבית החולים. התוקף המיסיונר נעצר ולמחרת בבית המשפט קיבל מעצר בית וחודש נוסף הרחקה מהשוק.

ביד לאחים אמרו השבוע כי אין להתעלם מהמצוקה בה שרויים המיסיונרים לנוכח ההצלחות של יד לאחים בקרב הבלימה שמנוהל נגדם. "משום מה, המשטרה כהרגלה מסתפקת בתקופות הרחקה קצרות שלאחריהן אותו מיסיונר חוזר ותוקף שוב", אמרו פעילי יד לאחים בערד. "כך נוצר מצב בו הוא עלול לחזור בעוד כמה ימים לערד ומקרה התקיפה הבא הוא רק עניין של זמן. המיסיונרים מנצלים את העובדה שאנו שומרים על החוק ובמסגרת זאת מגיבים באיפוק מרבי, חרף יכולתנו הברורה להשיב מלחמה שערה. המשטרה צריכה להחליט שהיא מתייחסת ברצינות לנושא ומתחילה לפעול נגד האלימות המיסיונרית כמו שראוי היה שייעשה מזמן".

התקשורת המקומית בערד ידעה לציין כי "רוב בעלי העסקים בשוק יוצאים כנגד הפעילות המיסיונרית שנגררת למצבי אלימות אלו ורוצים להשיב את השוק למצב בטוח, בו לא יהיה חשש לתקריות אלימות בין המיסיונרים למתנגדיהם, אשר מבריחות את הלקוחות מחשש לביטחונם. השוק שאמור להיות מקום מסחר פורה, הפך לזירה כנופייתית מסוכנת".

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר כי "אין ספק שההצלחות הרבות של הפעילות למיגור המיסיון הבאות לידי ביטוי מובהק בכך שהמיסיונרים בערד אינם מצליחים, זה זמן ניכר, לצרף לשורותיהם יהודים נוספים – מוציאים אותם משיווי משקלם ומדרדרת אותם לתהומות של אלימות שפלה". עם זאת, ציין הגרש"ב ליפשיץ כי "אי אפשר להישאר אדיש לנוכח הקלות הבלתי נסבלת שבחסותה יכול המיסיונר לשוב ולבצע את מעשיו האלימים פעם אחר פעם. הגיע הזמן שהמשטרה תשתחרר מאדישותה".