המיסיונר הסגיר עצמו: אני טס לישראל להטיף לניצולי שואה

"ביום שני, 5 לנובמבר, אני טס לישראל להטיף לניצולי שואה, ב-8, 9 ו-10 לנובמבר. כל מה שאני רוצה הוא לתקשר עמם ישירות ולהביא בפניהם את האמת על אותו האיש וכיצד הוא יכול לברך אותם ואת ילדיהם. ניצולים אלו רוצים לשמוע אודות אותו האיש והוא רוצה להיפגש עמהם". את הדברים החמורים והמקוממים הללו כתב לפני שבועות אחדים המיסיונר רב המעללים הנודע לשמצה דוד הטווי לחבריו.

ארגון יד לאחים הצליח לשים ידו על התכתובת ופתח מיד במאמצים לסכל את המזימה בטרם תצא אל הפועל. בין היתר, פנתה הנהלת יד לאחים לוועדה לניצולי השואה בכנסת, בבקשה נרגשת להביא לביטול ההופעה שפרטי תכניתה נודעו ליד לאחים.

"ברצוננו", נאמר במכתב, "להסב את תשומת לבכם לאירוע רב ממדים ורב סכנה, אשר לפי מידע שבידינו נעשים צעדים כדי לשתף בו ניצולי שואה. מדובר באירוע מיסיונרי חמור, אשר ייערך על ידי דוד הטווי בתאריך 08-10/11/12 במרכז הקונגרסים בחיפה.

"דוד הטווי הוא מיסיונר רע מעללים, אשר לדבריו פועל להמרת דתם של יהודים רבים ברחבי העולם בכלל ובישראל בפרט. במהלך האירוע מעביר הטווי מסרים מיסיונרים מובהקים, אשר מטרתם להעביר יהודים על דתם לנצרות. מתוך ניסיון העבר נוכחנו לראות, כי לאחר כל אירוע מסוג זה, זוקף הטווי 'לזכותו' המרת דתם של מאות יהודים. בעבר, אחרי אירועים של המיסיונר דוד הטווי, התוודענו לתגובות ממשתתפים בכנס, אשר  הביעו זעזוע עמוק מכך שהופנו לאירוע הטפה מיסיונרי בלי ידיעתם.

"הננו מביאים כל זאת לתשומת לבכם, תוך הדגשת המשמעות החמורה במיוחד עבור ניצולי השואה, בתקווה כי תוכלו לפעול למנוע את השתתפותם באירוע הטפה מיסיונרי זה".

במסמכים הנלווים לפנייה הדחופה מצורפים עדויות מובהקות המצביעות על ההרס הרב שהצליח הטווי לזרוע בביקוריו הקודמים. כך, למשל, דיווח פעם הטווי על אחד האירועים ההמוניים שערך בתל אביב: "בלילה הראשון יותר משלוש מאות איש ניגשו לקבל את אותו האיש כמשיח. בלילה השני היו 200 איש כאלו. זה היה מעל ומעבר לכל הציפיות שלנו. מעולם לא ראינו מספר גדול כל כך של אנשים בישראל שנענים לקריאת אותו האיש ומקבלים על עצמם ללכת בדרכו". רח"ל עפ"ל.

הפנייה הבהולה נפלה – למרבה הצער ומגינת הלב – על אוזניים לא קשובות ובכך לא נמנע ניצולם הציני של ניצולי השואה לצורך מטרתו המסוכנת והמפוקפקת של רב המיסיונרים. בצהרי יום שישי האחרון נערך במרכז הקונגרסים של חיפה, אירוע מיסיונרי בהשתתפות אלף איש, שהגיעו לשם כך בהסעות מאורגנות מכל רחבי הארץ, בין היתר מ'הוסטלים' לקשישים ניצולי שואה ועוד. כמו לא היה די בכך, נערך בעיצומו יום של השבת כנס נוסף באותו מקום עם מאות משתתפים חלקם ניצולי שואה מאזור חיפה והקריות.

רבים מניצולי השואה שהשתתפו בכינוס ביום שישי פנו ליד לאחים לאחר הכנס והעידו בכאב ובדמעות על דרכי הרמייה של המיסיונרים שהביאו להשתתפותם בכנס זה, בחסות אצטלה מזויפת של "כינוס תפילה והזדהות למען ישראל" תחת הכותרת "ישראל אתמול, היום ומחר".

מיד לאחים נמסר כי יימשך המעקב ויינקטו עוד פעולות מנע לגיטימיות על מנת לומר למשחית הרף ולהציב בלם בפני התיאבון המיסיונרי הנפשע שאינו יודע שובעה.