הניצולה נישאה ליהודי כדת משה וישראל

"מקודשת, מקודשת, מקודשת". מסדר הקידושין בחתונה, הרה"ג ר' ישראל ניסים לוגסי, ראש מוסדות 'אהבת ישראל' בבת ים

עין לא נותרה יבשה בחתונה שנערכה בשבוע שחלף בירושלים. החתן והכלה נראו נרגשים כמו כל חתן וכלה ביום חופתם אבל הדמעות הרבות שזלגו מעיני הורי הכלה ומעיני כל בני משפחתה, כמו גם נוכחותם הבולטת של אנשי ארגון יד לאחים בקהל, הסגירו את הסיפור המרגש.

ברגע שקולו של מסדר הקידושין, הרה"ג ר' ישראל ניסים לוגסי, ראש מוסדות 'אהבת ישראל' בבת ים, נשמע מכריז ברמה: "מקודשת, מקודשת, מקודשת" – קראו כולם בקול גדול "מזל טוב" וההתרגשות הגיעה לשיאה.

בכך נשלם מעגל סיפורה הקשה והבלתי נתפס של פ', בת טובים מאזור ירושלים, שבגיל צעיר למדי, בעודה בת 16 וחצי, נקלעה לקשר מפוקפק עם צעיר ערבי תושב מזרח העיר. כשהתוודעו הוריה לדבר קיומו של הקשר, הם עשו הכל כדי להניאה מקיומה אך נתקלו בסירוב עיקש. לתדהמתם הרבה היא הביעה במפורש את רצונה להינשא לו ולהתאסלם. ההורים הכניסו לתמונה את יד לאחים ובשלב ראשון רק מפאת הכבוד שרחשה להם ניאותה פ' לבוא לפגישה עם עובדת סוציאלית של יד לאחים.

המפנה התחולל לאחר שפ' התרגשה לגלות שיש בעם ישראל יהודים נפלאים שאכפת להם ממנה והם מדידים שינה מעיניהם מתוך ניסיון עיקש להותירה בחיק העם היהודי. "בתחילה", הסבירה פ', "לא היה לי נעים לראות שעובדת סוציאלית משקיעה בי כל כך הרבה ומאמינה בי כל כך ולכן שיתפתי איתה פעולה. מאוחר יותר, הדברים הנכונים והנבונים שהיא אמרה לי, נכנסו ללב שלי וקלטתי את הטעות הגדולה שאני עומדת לעשות".

חודשים אחדים לאחר הניתוק המוחלט מהערבי, בחסות הקשר החם שהמשיך להיות הדוק בינה לבין פעילות יד לאחים, התארסה פ' עם בחור יהודי מבית טוב. בשבוע שעבר, כאמור, נערכה החתונה ברוב פאר והדר, כשפעילי יד לאחים ובני המשפחה רוקדים יחד ומודים לה' על הנפש שניצלה ועל הדורות שבע"ה יבואו לעולם כיהודים כשרים ומאמינים.