הסרטון המפתיע בערבית של יד לאחים מכה גלים ברשתות הערביות

25/05/2019
נענה בשמחה לאתגר. הפייטן זיו יחזקאל מצטלם לסרטון הוידאו

סרטון מיוחד ומפתיע שהוציא השבוע ארגון יד לאחים בשפה הערבית מכה גלים ברשתות הערביות.

ל"אגף שורשים" במחלקה למניעת טמיעה ביד לאחים מגיעות פניות לא מעטות ממשפחות שזוכרות את יקיריהן שהתחתנו עם בני מיעוטים לפני שנים רבות, נשארו בכפרים הערביים וגידלו שם דור שני או שלישי. בחלק מהמקרים, צאצאי אותן נשים יהודיות אפילו לא יודעים על מוצאם היהודי. חלק מהם מתגוררים בארצות ערביות אחרות, לאחר שהיגרו אליהן מיהודה ושומרון או מעזה.

האגף הוקם במטרה ליצור קשר עם אותן נשים כמו גם עם צאצאיהם, להזכיר או לחשוף להם את יהדותם ולספר להם שהדלת תמיד פתוחה עבורם. פעילות זו נעזרת גם בדף פייסבוק ייעודי בשפה הערבית בשם "חזרה לשורשים היהודיים" שהוקם במיוחד ושמפעיליו דוברים את השפה הערבית ברמת שפת אם.

כך קמה לה משפחה וירטואלית, במסגרתה מתחילים חלק מאותם יהודים-ערבים להכיר את יהדותם באמצעות שיעורי יהדות וירטואליים.

בשל הרצון להגיע לקהל גדול יותר של צאצאים אבודים אלו, יצרו בעמותה קשר עם הפייטן זיו יחזקאל שמוכר מאוד בעולם הערבי ומופיע באינספור ערים ומדינות ערביות, וביקשו ממנו לערוך סרטון מיוחד המסביר בשפה הערבית על חג השבועות, על קבלת התורה ומשמעות העילאית של עשרת הדיברות ועל ייחודיותו של העם היהודי.

ביד לאחים מעלים על נס את יחזקאל שנעתר בשמחה לאתגר. אמש שוחרר הקליפ ותוך שעות ספורות הוא הספיק להפוך לסיפור של הצלחה ברשתות החברתיות בשפה הערבית.

ביד לאחים מציינים כי הסרטון יצא לקראת חג השבועות, זמן מתן תורתנו והיותנו לעמו הנבחר של הקב"ה, בו מתקרב עם ישראל מחדש לאלוקיו ולתורתו.

הסרטון החדש בשפה הערבית

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל