הערכה: הנעדרת מלוד נרצחה וגופתה הוּעלמה

במשטרת מרחב איילון גובר החשש לחייה של ולנטינה דומבייב, תושבת לוד בת 24 שנחטפה ביום שישי האחרון בידי בעלה. היום (ב') האריך בית משפט השלום בתל אביב בתשעה ימים את מעצרו של הבעל, איאד שאמי בן 30 מלוד, וההערכה הרווחת היא כי רצח אותה והעלים את גופתה.

היום התברר כי כבר לפני כשנה פנתה דומבייב לארגון יד לאחים וביקשה מהם עזרה במשמורת על הילד ובהליכים משפטיים. אחרי כחודש היא הודיעה לארגון כי החליטה להישאר עם בעלה. לפני כשבוע וחצי פנתה שוב לארגון וביקשה שוב עזרה. ביד לאחים מדגישים כי האישה לא הביעה חשש לחייה בשום שלב, במיוחד לאור העובדה שלפני שבועיים איאד שאמי נעצר, לאחר שנתפס כשוהה בלתי חוקי והועבר חזרה לשטחים. דומדייב עצמה, כך אומרים, הייתה רגועה ואמרה לאנשי הארגון כי אין לה שום סיבה לחשוש.

הדרמה החלה ביום שישי כאשר דומבייב וחברה נוספת הופתעו על ידי שאמי וחברו בעת שנסעו בכביש איילון, סמוך לחולון. השניים כבלו את חברתה באזיקים ובסרט הדבקה, נעלו אותה בתא המטען ואת דומבייב הכניסו בכוח לרכב. סמוך לאשדוד הצליחה החברה לפתוח את תא המטען וקפצה לכביש, ומשם המשיכה למשטרת קריית גת להגיש תלונה במשטרה.

משטרת מרחב אילון, שמטפלת בתיק מאחר והאירוע התרחשה בשטחה, פתחה בסריקות אחר דומבייב וממשיכה בפעולות החיפוש גם כעת מתוך חשש לחייה.

 מהחקירה עולה כי לפני כשבועיים נפרדו בני הזוג. הבעל דרש חזקה על בנם בן הארבע וחצי ובעקבות כך התפתחה מריבה בין השניים. לאחר שנעלמה דומבייב, המתינו שוטרי מרחב איילון סמוך לבית המשפחה בלוד וכאשר אתמול הגיע שאמי על מנת לקחת את הילד, עצרו אותו השוטרים. על פי אחת ההערכות, תכנן הבעל להמשיך עם הילד לשטחי הרשות הפלסטינית.

עם מעצרו הכחיש הבעל כל קשר למעשה וטען כי היה כל סוף השבוע בשטחים וברמאללה ולא נכנס לישראל כלל. רק לאחר זמן מה הודה כי אכן חטף את אשתו וחברתה. הוא הסביר כי לאחר שהבחין כי החברה נמלטה עצר את רכבו, החל לחפש אחריה ומשחזר למכוניתו – גילה כי אשתו נעלמה.

במשטרה לא מאמינים לגרסתו של החשוד וצוותים גדולים של מרחב איילון נמצאים באזור קריית גת ומחפשים אחריה כל העת.

לכתבה המקורית לחצו כאן