הראשל"צ בפגישה עם ראשי יד לאחים: "מזעזע להיווכח שאלפי בנות ישראל התבוללו בקרב בני עם ניכר בפרק זמן כה קצר"

18/02/2014

פגישה מרגשת ורבת רושם בנושאים בוערים העומדים על הפרק, נערכה בשבוע שעבר, בלשכת הרב הראשי לישראל, הראשון לציון, הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, בלשכתו בבית הרבנות הראשית בירושלים. בפגישה נטלו חלק ראשי יד לאחים שהציגו בפני בפני הראשון לציון נושאים בוערים הנוגעים בשלמות העם היהודי והנוגעים לתחום טיפולם, הנמצאים כעת על הפרק.

בפתח הפגישה, הדגיש הרב יוסף בפני ראשי הארגון את חיבתו הגדולה של אביו הגדול, מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, לארגון יד לאחים ולמייסדו ומנהלו במשך יובל שנים, הרב שלום דב ליפשיץ זצ"ל, בהדגישו כי חיבה זו נבעה מפעילותו הייחודית של יד לאחים בהצלת נפשות, באמצעות המחלקות להצלה ממיסיון ומטמיעה של הארגון לצד המחלקות לרישום ילדים יהודיים לבתי ספר תורניים והכוונה חינוכית. הוא עודד את ראשי הארגון להמשיך ולתמול בילדים יהודים שנולדו לאבות נכריים בעקבות נישואי טמיעה וציטט את אביו זצוק"ל כי למרות הקושי שבדבר, חובה לקרב גם ילדים בני אב גוי, כי יהודים הם.

לאחר ששמע את שאלותיהם של ראשי יד לאחים והשיב עליהן אחת לאחת, הוצגו בפני הראשל"צ יומנים אותנטיים ועבי כרס של אלפי מקרים שטופלו בשנים האחרונות במחלקת ההצלה מטמיעה. הגר"י יוסף עיין ממושכות בדפי היומנים ואמר בקול נרגש: "מזעזע להיווכח שאלפי בנות ישראל התבוללו בידי בני ניכר בפרק זמן כה קצר".

במהלך הפגישה הפתיע הראשל"צ את ראשי יד לאחים כשסיפר להם: "בצעירותי התנדבתי בפעילות הקודש של יד לאחים וזכיתי להציל נפשות מישראל". הפגישה נחתמה בדבריו של הגר"י יוסף כי ישתדל להיות קשוב ולעמוד לעזרת יד לאחים בכל מקרה של פדיון שבויים והצלת נפשות שיובא בפניו.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל