השכנה החדשה נקשה בדלת ושאלה: איפה יש בעיר סניף של כת עדי ה'

 

הכול החל מנקישה תמימה בדלת ביתה של משפחה חרדית בבאר שבע. האישה שהופיעה בפתח הבית הייתה שכנה שהחלה להתגורר בבניין שבועות אחדים קודם לכן. בפיה של השכנה, שהציגה עצמה כמי שהעתיקה את מקום מגוריה מהקריות לבאר שבע, הייתה שאלה תמימה אך מפתיעה.

"כשגרתי בקריות", סיפרה לפי תומה, "הייתי נוסעת לחיפה, למפגש  קבוע בסניף המקומי של כת עדי ה'". השכנה החרדית ששמעה את שתי המילים האחרונות, התחלחלה. את השם של הכת הזו היא מכירה מהפרסומים של ארגון הפעילים יד לאחים והיא יודעת היטב שמדובר בכת מיסיונרית הרסנית ומפוקפקת המוליכה יהודים שולל ומעבירה אותם על דתם רח"ל. היא לא העלתה על דעתה שהיא עצמה תיפגש באופן בלתי אמצעי עם אחת הנשמות הללו.

השכנה הוסיפה והמשיכה: "מאז שעברתי לכאן, לפני כמה שבועות, אני מרגישה שחסרות לי מאוד הפעילות והחברה שהיו שם בסניף. אני בטוחה שיש להם סניף גם כאן, בבאר שבע. אולי כאישה מאמינה, את מכירה את הסניף שלהם ויכולה לומר לי היכן הוא?". השכנה ההמומה הצליחה להתעשת ולא להסגיר בפני השואלת דבר מהזעזוע שפוקד אותה. היא הבטיחה לה שתברר ותודיע לה בהקדם.

עם תום המפגש בדלת הבית מיהרה השכנה החרדית לצלצל אל ארגון הפעילים יד לאחים. לאנשי המוקד היא סיפרה את סיפורה של השאלה המפתיעה ושאלה מה לעשות. אנשי יד לאחים הנחו את השכנה הערנית לחזור אל השכנה ולתאם עמה מפגש עם "אנשים שיעזרו לך".

המפגש הזה, בין אנשי יד לאחים, הוביל עד מהרה לשורה של מפגשים נוספים. אט אט נחשפה בפני היהודייה התועה האמת המלאה על המרמה והשקר שבהם משתמשים המיסיונרים מהכת שקנתה שביתה בלבה. היא קלטה היטב כי האור והאמת מצויים בעולם התורה והיהדות וכי המיסיונרים שעד כה בלעה בצמא את דבריהם, אינם אלא דוברי שקר וחלקלקות וכי הם אויבי היהדות.

אנשי יד לאחים לא הסתפקו ב'סור מרע' אלא העמיקו את הקשר עם היהודייה שהולכת ומתקרבת מיום ליום. כיום הזה היא מדליקה נרות שבת מדי שבת, בפתחי החדרים של ביתה נקבעו מזוזות כשרות והיא פוסעת בדרך העולה בית ה', כשבלבה ובפיה תודה לה' הטוב ולשליחיו הנאמנים, אנשי יד לאחים, שהאירו את עיניה והצילוה מרדת שחת.