זעזוע: המיסיונרים תדרכו ילדי בתי ספר להטיף לבני גילם

03/11/2009

קרוב למאתיים בני נוער התכנסו לפני כשבועיים (ביום חמישי ד' בחשוון) באשדוד למפגש מיסיונרי מיוחד וחסר תקדים, במטרה להביא לכך שהנערים, בשנות העשרה המוקדמות לחייהם, ישתלבו בהטפה מיסיונרית מתוך התמקדות בבני גילם. את הערב אירגנה קהילת 'בית הלל' הממוקמת ברחוב האורגים 20 בלב אזור התעשיה הקלה שבאשדוד.  יודגש כי החוק הישראלי אוסר לחלוטין הטפה מיסיונרית מכל סוג שהיא בקרב קטינים.

בהזמנות שנשלחו לבני הנוער, שאנשי יד לאחים הצליחו להגיע אליהם, נאמר מפורשות, באופן שאינו משתמע לשתי פנים: "בפגישה זו יערך לימוד שבו תוכלו לגלות כיצד בצורה יצירתית ניתן 'לבשר' (להטיף לכמיהה לאותו האיש, בעגה המיסיונרית) לבניגילכם במוסדות חינוך, וכיצד להפוך להיות חלק מהתנועה שקיימת זה 13 שנה ומתפתחת בהצלחה ביותר מעשרים מדינות בכל העולם".

ההזמנה פונה אל הצעירים, משתתפי הפגישה הפוטנציאליים, "אם אתה רוצה לשנות את העולם למען אותו האיש, הפגישה הזו עבורך". במפגש עצמו נטלו כאמור קרוב למאתיים נערים שקיבלו הדרכה מפורטת כיצד לבוא במגע עם בני גילם ולשכנע אותם בנכונות וחיוניות המסרים המיסיונריים המפוקפקים.

כדי לסחוף אחריהם בני נוער רבים לאירוע דאגו המיסיונרים להודיע כי במהלך הערב יופיעו לפני בני הנוער אמנים בעלי סגנונות מוזיקה שונים.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אמר כי "מי שמחפש הוכחות נוספות לכך שהמיסיונרים מוליכי שולל ומפרי חוק ברגל גסה, קיבל זאת בהתכנסות הנפשעת החמורה. בעוד הציבור בישראל אדיש למעשיהם ובחסות האדישות המקוממת – ממשיכים המיסיונרים לעשות ככל העולה על רוחם בדרך להגשמת יעדם האפל, להעביר כמה שיותר יהודים על דתם, לרבות הפרה ברגל גסה של החוק האוסר עליהם לעשות כן".

נודע כי המחלקה המשפטית של יד לאחים פנתה בתלונה למשטרה על הפרת החוק, תוך ציון כל הפרטים הרלוונטיים על מנת להעמיד את העבריינים לדין, שכן, כאמור, הודרכו בני הנוער כיצד להעביר מסרים מיסיונריים בקרב בני נוער שרובם המכריע מוגדר כ'קטינים' שלא עברו את גיל 18, דבר המהווה דריסת רגל והפרה בוטה של החוק.