חשש: המיסיונרים מתכננים גיור מהיר ופיקטיבי לאלף נוצרים, והעלאתם לארץ למטרות מיסיון

ממידע שהגיע לאחרונה לארגון הפעילים יד לאחים, הניצב זה יותר משנות דור בחזית המערכה להצלת יהודים ממיסיון עולה כי תכנית מיוחדת, הרסנית, המונית ומדאיגה בקנה מידה גדול במיוחד, עליה שוקדים המיסיונרים בימים אלו החלה קורמת עור וגידים.

לפי הידיעות, התכנית, עליה מנצח המיסיונר ברוך אברמוביץ מפורטלנד שבארצות הברית – שבידי יד לאחים שמור תיק עב כרס המוכיח את עובדת היותו מיסיונר פעיל ובכיר באופן מובהק וחד משמעי – אמורים לעלות לארץ לא פחות מאלף נוצרים שיתיישבו בשומרון. במרכז התכנית, מתוכננת מזימה היורדת לפרטי פרטים, ולפיה כל אלף 'העולים החדשים' יעברו תחילה גיור בארצות הברית וכך יוכלו לעלות ארצה, כשהם זכאים להתיישב בה ולעשות בה כרצונם, מכוח חוק השבות.

ביד לאחים חוששים כי לאור ניסיון העבר, המראה ברורות כי מאות מיסיונרים נוצריים מסתננים בצורה דומה לארץ מידי שנה, כשמטרתם האמיתית והחשאית הינה הטפה להמרת דת בקרב יהודים רבים ככל האפשר, תאפשר העלאת הקבוצה ההמונית להגדיל בעשרות מונים את פעילות המיסיון בארץ, רח"ל, ולגרור יהודים רבים לעברי פי פחת בחסות תעודת הגיור האורתודוכסית.

לאחרונה החל המיסיונר ברוך אברמוביץ לתת פומבי לתכנית שעד כה נרקמה בחשאי. בדברים שמסר לתקשורת אמר אברמוביץ: "אנחנו מתארגנים לחיי קיבוץ שיתופי ושואפים ליצור קהילה כזאת בשומרון או בכל אזור שיאות לקלוט אנשים האוהבים את ישראל ואת הדת היהודית באמת ובתמים.."

בתוך כך, ביד לאחים הזכירו השבוע כי זה זמן רב מתריע הארגון בפני הרבנות הראשית וכל הגורמים הרלוונטיים בדבר מבדק – חובה שיש לערוך לכל הבא בשערי בתי הדין לגיור על מנת לוודא, באופן שאיננו משתמע לשתי פנים, כי אמת דובר האיש וכי לא מסתתרת הונאה או כוונה נואלת מאחורי הבקשה התמימה.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אף הגיש לרבנות הראשית מסמך עם שאלון מקצועי שאותו יידרש להישאל כל מי שמבקש להתגייר. תשובות על השאלות הללו, אחת לאחת, עשויות לנפות את המתחזים בטרם עת, שכן הצו המיסיונרי אוסר, למשל, על מאמיניו לשקר בתשובה לשאלה אם הם מאמינים באותו האיש. המיסיונרים המבקשים להתגייר על מנת להפוך את מלאכתם ההרסנית והמפוקפקת לקלה יותר ולאפשר להם לבוא בקהל כיהודים – חומקים תמיד מהתייחסות לסוגיית אותו האיש בגשתם לבית הדין, שכן מעולם לא התעמתו ישירות עם נושא מוקשי זה.

כך או כך, היוזמה המיסיונרית של אברמוביץ הולכת וצוברת תאוצה. בשבוע שחלף פורסם בתקשורת כי חברת הכנסת ל. שמטוב מסיעת ישראל ביתנו נפגשה עם הגורמים המקדמים את המיזם המסוכן ואף הביעה את תמיכתה ברעיון, בציינה כי "עצם הבאת מאות אנשים משכילים ומבוססים לישראל תעזור לפיתוח השומרון ותחזק את השומרון כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מדובר בקבוצה הרוצה לעבור גיור אורתודוכסי, לתרום לכלכלה, ואף לשרת בצה"ל".

יו"ר יד לאחים פנה השבוע אל ח"כ שמטוב שגויסה לטובת המיזם המיסיונרי. במכתבו הבהול של הגרש"ב ליפשיץ הוא מציין תחילה כי "בכל שנה מסתננים לישראל מאות מיסיונרים. מתוכם נתפסים בכל שנה קרוב למאה איש, אשר שיקרו לרשויות החוק כי יהודים המה".  למכתב צירף יו"ר יד לאחים, שורה של הוכחות חותכות המצביעות, מעל כל צל של ספק, על עובדת היותו של ברוך אברמוביץ, מארגן הקבוצה, מיסיונר בכיר ופעיל.

בהתייחסו לתכנית הגיור הניצבת במרכז המיזם, כותב הגרש"ב ליפשיץ: "יש בידינו ידיעות כי לנוכח כישלונותיהם של חלק מארגוני המיסיון בעבר להחדיר ארצה אנשים – החליטו הללו לשקר בבתי הדין ולהצהיר על רצונם בגיור אורתודוכסי, וכל זאת מתוך מטרה ברורה: להטיף בעזרת תעודת הגיור האורתודוכסי שברשותם, לכמה שיותר יהודים להאמין באותו האיש. לפי מידע שבידינו עולה החשש כי גם קבוצה זו של אברמוביץ, מגיעה מתוך מטרה ברורה להטיף ליהודים תמימים לעבור לנצרות.

יו"ר יד לאחים חתם את מכתבו: "נוכח תופעה שפלה ומסוכנת זו פונים אנו אליך: אנא! הימנעי מלשתף פעולה עם קבוצה זו, ועשי נא כל שבידיך למנוע את העלאתם ארצה, לטובת העם היהודי בארץ ישראל. חובה על כולנו, שומרי תורה ומצוות ושאינם, לעשות כל שביכולתנו ולא לתת למיסיונרים אלו ונציגיהם דריסת רגל, בדרכם להשמיד את עמנו, ולבטל אותו מאמונה בה' אחד".

עוזרה של חברת הכנסת שמטוב, אמר בתגובה כי אברמוביץ לא יידע את חברת הכנסת כי הוא מיסיונר פעיל וראש קהילה מיסיונרית בפורטלנד כשפנה לעזרתה, וכי בימים אלו ממתינה חברת הכנסת שמטוב לתוצאות המשך הבירור של יד לאחים בנושא.