יד לאחים במאבק נגד הקמפיין המיסיונרי ברחבי הצפון

01/05/2012

זו השנה השלישית שקמפיין מיסיונרי מרושע מבית הכת הנוצרית-מיסיונרית 'היהודים המשיחיים', יוצא לדרכו בימי הקיץ. הקמפיין שמפציע מידי פעם בפעם ואמור להמשך עד לשנת 2013, נפתח השבוע, ולמרבה הצער כבש לראשונה גם שורה של עיתונים מובילים, שנכנעו לכספי המיסיון ופרסמו באופן בולט על פני עמוד שלם, פרסומת מיסיונרית גלויה על אותו האיש.

בו בזמן פעלו אנשי מיסיון רבים בכל רחבי חיפה והגליל התחתון, בניסיון נואל ונואש להביא רח"ל את אותו האיש לביתם של מאות אלפי תושבי הצפון. תושבי חיפה, יקנעם, נצרת עילית, עכו, עפולה ושורת ערים נוספות, התעוררו השבוע למראה קבוצות של מיסיונרים, בצמתים המרכזיים, לבושי בגדים העוטים מסר מיסיונרי נואל ובידיהם שלטי בד שנשאו את הבשורה הכוזבת לפיה, ישועתו הפרטית של כל אדם תבוא מאותו האיש (עפ"ל) וקןראים להמוני העוברים ושבים לחייג למספר מקוצר, על מנת לקבל פרטים נוספים.

ביד לאחים מציינים לשבח את התנהגותו של ראש עירית נצרת עילית, מר שמעון גפסו, שדרש בתוקף מחברת פרסום מקומית להסיר לאלתר שלטי חוצות מיסיונריים, תוך שהוא מציין כי נצרת עילית היא עיר יהודית, והפרסום פוגע עמוקות ברגשות הציבור היהודי בעיר, מה שאכן גרם להורדתם של שלטי הפרסום מיד למחרת היום.

בתגובה לקמפיין המיסיונרי, גייס השבוע הסניף הראשי של יד לאחים בצפון, הממוקם בחיפה, עשרות פעילים ומתנדבים שיצאו לשטח למתקפת נגד הסברתית שנועדה להזהיר את הציבור מפני הולכת השולל. אנשי הארגון הסתובבו בצמתים וברחובות הערים בהם פעלו המיסיונרים עם מכוניות ורמקולים על גביהם שהתריעו בעברית וברוסית על הסכנה העצומה שמביאים המיסיונרים. במקביל, במנשרים מיוחדים שפורסמו בחוצות הערים, שכותרתם "הם מחכים לך בצומת" הובהר היטב לכל עובר ושב, בשפה פשוטה ושווה לכל נפש את מטרתם הנואלת של המיסיונרים, תוך שהם מפנים את האזרחים לחייג מיידית למוקד החירום של יד לאחים, הפועל עשרים וארבע שעות ביממה.

בנוסף, בניגוד לכל הפעמים הקודמות, בהם הודו המיסיונרים כי "אף לא אחד מהעיתונים הגדולים בישראל, מסכים לקבל את הפרסומים שלנו", הצליחו הפעם המיסיונרים להכניס פרסומות מבישות לעיתונים הארציים "כלכליסט" מבית "ידיעות אחרונות", "מעריב" שבבעלות איש העסקים נוחי דנקנר ו"ישראל פוסט" שבבעלות אנשי העסקים דוד וייסמן ואלי עזור, שאף פרסם פעמיים את המסר המיסיונרי לקוראיו. מאות אזרחים זועמים התקשרו למשרדי יד לאחים למחות על הפרסום המיסיונרי, והם התבקשו להתקשר למערכות העיתונים, כדי להביע גם בפניהם את הזעזוע על מתן ידם, לניסיונות להמרת דתם של יהודים.

הנהלת יד לאחים, שיגרה אף היא מכתב בהול לבעלי העיתונים ולעורכיהם, בו היא מסבירה כי אחריות גדולה רובצת על כתפיהם בעת שעיתונם נתן פרסום למיסיונרים, וכי היא פונה אליהם לבל יהיו שיקולים של רווח כספי, גורמים לכך שעיתונם ישמש כשופר למאווייהם של המיסיונרים, הרוצים להשמיד שמד רוחני את עם ישראל.

מיד לאחים נמסר השבוע "זו העת לדרוש בתוקף מכל מי שבידו הדבר, את תיקון חוק המיסיון שישים קץ להשתוללותם הנפשעת וחסרת הרסן של המיסיונרים שאינם יודעים גבולות, ושתוצאות מעשיהם הרות אסון".