יד לאחים במכתב לשר החינוך פרץ: מברכים על מאבקך בהתבוללות בחו"ל, נדרשת פעולה דחופה בנושא גם בארץ

במכתב ששיגר השבוע ארגון יד לאחים לשר החינוך הרב פרי פרץ, מבקשים ראשיו לחזק את ידיו של הרב פרץ בישיבת הממשלה האחרונה, בהם יצא חוצץ נגד ההתבוללות הפושה בקרב יהודי ארה"ב, ואף כינה אותה "שואה שניה".
כפי שפורסם בתחילת השבוע, עוררו דבריו של הרב פרץ סערה בקבינט ושר האנרגיה יובל שטייניץ תקף אותו ואמר כי "התבוללות זו לא בעיה קריטית". לצדו של שטייניץ גם חברי כנסת ועיתונאים תקפו את דבריו הנחרצים והברורים של השר פרץ ויצאו חוצץ נגדו. יצוין כי יחד עם זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו תמך בדבריו של פרץ ואמר כי המגמות הדמוגרפיות בקרב יהודי ארה"ב מדאיגות אותו.

במכתב ששוגר כאמור מיד לאחים נאמר בין היתר "כמי שעומדים בפרץ לחיזוק חומות העם היהודי אל מול אינספור מקרים קשים של טמיעה והתבוללות של בני ובנות עמנו עם בני ניכר, הרינו לחזק את ידך על הדברים הברורים שאמרת בנוגע לסכנת ההתבוללות, בישיבת הממשלה בתחילת השבוע".

יחד עם זאת מבקשים ביד לאחים להדגיש כי תופעת ההתבוללות הולכת וגוברת גם בארץ ויש לפעול נגדה במהירות בטרם יהיה מאוחר מידי. "למרבה הצער, נוכחנו לדעת כי אחוז ההתבוללות בארץ הולך גם הוא ופושה באין מי שיתריע מפני הסכנה ויפעל מולה. מחקרי עומק וסקרים בנושא מראים כי 10% מקרב הזוגות הנישאים הם נישואי התבוללות".

המכתב של יד לאחים לשר פרץ