יד לאחים בשרשרת אירועים נגד פעילות מיסיונרית בפורים

המאבק בין אנשי יד לאחים למיסיונרים מהכת הנוצרית "היהודים המשיחיים" המנסים לצוד כמה שיותר יהודים, לא פסק גם בחג הפורים האחרון: פעילי יד לאחים שעודכנו מבעוד מועד על כוונות המיסיונרים לערוך אירועים במהלך החג – שנועדו כולם להמרת דת רח"ל, ערכו מגוון פעילויות שנועדו להוות אלטרנטיבה יהודית אמתית, כמו גם לסכל מבעוד מועד את כוונתם הנפשעת של המיסיונרים.

בשבוע שלפני פורים התמקדה הפעילות ברכישת, אריזת ושליחת מאות רבות של משלוחי מנות ליהודים שבחסדי שמיים הוצאו מהכת המיסיון על ידי יד לאחים בשנה האחרונה, או בכאלו שעדיין נמצאים בכת אבל עושים את דרכם החוצה. משלוחי המנות נמסרו אישית לכל אחד מאותם יהודים וביד לאחים ניצלו את המסגרת הזו כדי לערוך אצלם ביקורי בית ולשוחח על חג הפורים ועל הלימוד שיש ממנו לימים אלו – לגלות את נקודת היהדות שלנו ולהתגבר על מבקשי רעתנו…

בחג הפורים עצמו עלתה הפעילות מדרגה, כאשר יד לאחים ערך "משתה פורים" שכלל קריאת מגילה, סעודה ומשתה בארבע ערים שונות בהן ישנה פעילות מיסיונרית מאסיבית. "בכל אחד מ"משתה הפורים" האלו השתתפו יהודים המתגוררים באותה העיר או בסביבתה, שיצאו מהכת המיסיונרית אודות לפעילות יד לאחים. נוסף עליהם השתתפו בחשאי גם כמה יהודים שעדיין הולכים מידי פעם לפעילות של הכת בערים הללו. פעילות זו מנעה מאותם יהודים להגיע לאירועים שערכו המיסיונרים באותן שעות, תחת מסווה יהודי. לפי התגובות החמות והנרגשות שקיבלנו מאותם משתתפים – אנו בטוחים שגם הם בדרך לעזוב את הכת ולחזור לדרך ישראל סבא" מסכמים בהתרגשות ב'מחלקה להצלה ממיסיון' ביד לאחים.