יד לאחים: המיסיון מנצל לימוד לבר מצווה

 בראיון בערוץ 7, מסביר הרב ארטובסיקי כי מיסיון ונצרות זה כמעט אותו דבר מצד אחד, אך מצד שני יש שוני. בארץ לדבריו יש גם קהילות נוצריות שאינן עוסקות במיסיון, כמו הקהילה הקתולות, אך הנצרות האוונגליסטית פרוטסטנטית, לעומת זאת, לוקחת חלק גדול ומשמעותי בהתנצרות של יהודים אזרחי המדינה והדבר לדבריו מחמיר משנה לשנה.

לגבי המיסיון, אומר הרב ארטובסקי, כי אם בשנת אלפיים היו 90 קהילות של יהודים משיחיים, הרי שהיום המספר כמעט הכפיל את עצמו. "לאחרונה אנחנו מוצאים את עצמנו בים של קרבות במשפחות ישראליות שנתקלים בתופעה המוזרה, שמצד אחד בנם הוא יהודי ומצד שני הוא מתחיל להאמין בישו. המשפחות פונות אלינו והטלפון לא מפסיק לצלצל", אומר ארטובסקי.

לשאלת המראיין יגאל שוק, האם יש השפעה גדולה יותר למיסיון סביב תחילת השנה הלועזית, אומר הרב אורטובסקי כי אין לדבר השפעה. "המיסיון מסתתר מאחרי סממנים יהודים. הם משתדלים לא לשים דגש על חג המולד או סוף שנה. הם מעדיפים ללכת עם כיפה שחורה, ציצית וזקן. הם פותחים בתי כנסיות שנראים מבחוץ כבתי כנסת רגילים, אך ניתן לראות מבפנים שמדובר במשהו אחר. הם פותחים חבורות של לימוד לבר מצווה לנוער. הם מנצלים מאד חזק את המצב הסוציו-אקונומי הבעייתי והמצב הכלכלי הנמוך ופותחים חבורות תעסוקה לנוער" אומר הרב ומוסיף כי "הם עוסקים בקודש קודשים, בנוער הישראלי, וכל הפעולות שלנו שאנחנו מגישים למשטרת ישראל לא מועילות בגלל שיש הסתר פנים מצד השלטונות".

הרב ארטובסקי אומר עוד כי זו אינה הצלחה מוחלטת של המסיון אלא נסיון שלו להתגבר. הוא מציין כי יש להם נתונים מעודדים בשלוש השנים האחרונות, לאחר שסגרו 46 מרכזים של המסיון. מדובר לדבריו באסיפות של מסיונרים במקומות ציבוריים ובדירות פרטיות. יחד עם זאת, הוא מוסיף כי זורמים כספים והשקעות מחו"ל בצורה מאסיבית, בעיקר מאירופה והדבר מדאיג אותם מאד.

 עוד אומר ארטובסקי כי ניתן לראות שיתוף פעולה בין הארגונים הנוצרים שבאים לארץ ומסתייגים מהמיסיון, שמאמינים בצורה רוחנית כי כל שקל שמקבלים יהודים כצדקה מנוצרים מקדים בואו של ישו. הוא מציין כי ישנם גם ארגונים יהודים דתיים שמשתפים איתם פעולה, למרות פסק הלכה של גדולי ישראל.

לשאלה האם השפעת החגיגות קשורת למיסיון, אומר ארטובסקי כי דעתו בעניין מאד קיצונית "אני שומע לאחרונה משדרנים בערוצים ממלכתיים בארץ שאומרים חג מולד שמח. גם שמעתי שאמרו ברדיו שהמטיילים נמצאו בצ'ילה בנס של חג המולד. "זה משפיע ומאד מדאיג. לא צריך לשכוח שהימים האלה מסמלים פוגרומים נוראים ורצח המוני של יהודים. יהודים שאבותיהם נהרגו אפילו מעודדים את זה ואומרים שזה מנהג יפה", מסכם הרב ארטובסקי.