יד לאחים: המיסיונרים פועלים בקרב ניצולי השואה

זה זמן רב שאנשי המיסיון שמו להם למטרה לפעול בדרכים עקלקלות בקרב נזקקים ומעוטי יכולת מסוגיהם השונים, בדרכם להעברת יהודים על דתם ואמונתם אולם נראה כי דרכי פעולתם הנלוזה לא יודעת שובעה.

בשבועות האחרונים החלו להתקבל באגף למאבק במיסיון של ארגון הפעילים יד לאחים, טלפונים ופניות רבות מקרב אוכלוסיית ניצולי השואה החיה בישראל. הקשישים ניצולי השואה סיפרו כי הם נתקלו בתקופה האחרונה ביותר ויותר פניות מצד ארגונים מיסיונריים.

מריכוז תלונות ניצולי השואה עולה, כי אנשי המיסיון שמו להם למטרה לפעול בקרב אוכלוסיה זו, תוך ניצול העובדה שאוכלוסיה זו משתייכת ברובה לאוכלוסיית מצוקה.

מבירור מקיף שערכו הפעילים בנושא, התברר כי המיסיונרים פונים לארגונים המרכזים את הטיפול והעזרה לניצולי השואה אשר במסגרת זאת מחזיקים בידם את רשימותיהם המלאות והמפורטות, ומנסים להוציא מהם את פרטיהם המדויקים של ניצולי השואה.

יו"ר יד לאחים הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, מיהר השבוע לשגר מכתבים לארגונים ועמותות אלו המעניקים סיוע לניצולי השואה. במכתב מביע הגרש"ב ליפשיץ את דאגתו בכותבו "אין די מילים להביע את הזעזוע של כל יהודי באשר הוא, לנוכח מזימה נפשעת זו, כאשר שרידי השואה, בערוב ימיהם, מהווים מטרת יעד למיסיונרים".

הגרש"ב ליפשיץ הוסיף במכתבו לארגונים אלו, כי יואילו להימנע מהעברת מידע כלשהו לאויבי עמנו, המיסיונרים, אשר מיישמים בדרכם הם את "המטרה הסופית" רח"ל.

את מכתבו מסיים הגרש"ב ליפשיץ בבקשה מראשי הארגונים: "ברצוננו להחדיר למודעות ניצולי השואה ובני משפחותיהם את הסכנה המוחשית אליה הם נחשפים מצד המיסיונרים. נודה לכם אם תואילו נא להעביר לנו שמות וכתובות של ניצולי השואה. לחלופין, נשמח להביא לכם חומר בנושא כדי שאתם תפיצו אותו בין ניצולי השואה".

הגרש"ב ליפשיץ אמר השבוע כי ניצול ציני זה של ניצולי השואה בידי ציידי הנפשות המיסיונרים, מוכיח כי הם מנסים להמשיך את השואה במסגרת ניסיונם הם להכחיד חלילה כל זכר מעם ישראל, היל"ת. הדבר מוכיח שוב את חשיבותו הדחופה של העברת החוק האוסר את פעילות המיסיון.