יד לאחים חושף: באירוע המיסיונרי המתוכנן בארנה בירושלים צפויים להשתתף בכירי המיסיון בארץ ובעולם

אחרי אירוע השמד ברעננה לא אומרים המיסיונרים די והם שועטים הלאה בתכניותיהם הנפשעות כשהם מעלים רף ומתכוונים ליצור תקדים מדאיג במיוחד. בעיצומו של חג השבועות הבעל"ט, בהיכל ארנה שבלבה של ירושלים, עומדים המיסיונרים לערוך אירוע מרכזי שלהם.

האירוע יימשך על פני ארבעה ימים וייפתח ביום רביעי ב' בסיון ובמרכזו יתקיים דיון פורה בהשתתפות בכירי המיסיון בדרכים לשדרוג הפצת "הבישור" – פעולת השמד שבמרכזה המרת הדת ואמונה באותו האיש רח"ל, בקרב כמה שיותר יהודים מתושבי הארץ ומחו"ל. המיסיונרים אף הקימו במיוחד 2 אתרי אינטרנט חדשים לפרסום הכנס, מה שמצביע עד כמה הם מעניקים לו חשיבות. כמו כן נודע ליד לאחים כי המיסיונרים כבר שכרו מאות חדרי אירוח בבתי המלון בירושלים.

ארגון הפעילים יד לאחים פרסם רשימה של רבי המיסיונרים הידועים זה שנים לשמצה שאמורים ליטול חלק באירוע המיסיונרי חסר התקדים. הרשימה כוללת, בין היתר, את: היהודי המומר אבי מזרחי, מהמיסיונרים הבולטים בארץ של כת 'היהודים המשיחיים' וראש קהילה מיסיונרית נודעת בתל אביב; המיסיונר אבנר בורסקי, עורך כתב העת המיסיונרי 'משכן'; שירה סורקו רם, מראשי הכתות המיסיונרית 'תפארת ישוע' ו'מעוז ישראל'; קובי פרגוסון, מראשי הארגון המיסיונרי הבינלאומי 'ישוע ישראל'; מוריס סרולו, מנהל ארגון 'בישור עולמי' האחראי על אירועי שמד רבים ברחבי הארץ; דניס לינדסאי, ראש הכת המיסיונרית 'משיח לעמים', האחראי על אירועי שמד ברחבי הארץ; וויין הילסדן, אן הילסדן ווייקו נואורהו, ראשי הכת המיסיונרית 'מלך המלכים' ועוד.

ביד לאחים הסבירו השבוע כי מדובר באירוע רב משמעות והרה סכנות שכן הוא נועד למנף ולשדרג את הפעילות המיסיונרית בקרב יהודים בארץ ובריכוזים יהודיים בחו"ל. המיסיונרים שיופיעו בפני הנוכחים יציגו דרכים לשכלול השיטה ולהרחבתה.

עם היוודע דבר קיומו המתוכנן של האירוע על כל היקפו, פנה ארגון יד לאחים במכתב בהול לאחראים על מתחם ארנה ותפעולו כדי להבהיר את חומרת הדברים – כשעותק המכתב שוגר בו זמנית גם לחברי מועצות גדולי התורה, חברי מועצת חכמי התורה, הרבנים הראשיים לישראל, רבני העיר ירושלים, חברי הכנסת החרדיים ולחברי מועצת עיריית ירושלים.

המכתב הבהול מציג את מטרתו המלאה של הכינוס המיסיונרי תוך הצגת שמות הבכירים המשתתפים בו, ובו נאמר: "מצערת היא העובדה כי מבנה המיועד לציבור הרחב, מוחכר לידיה של קבוצה הפועלת נגד ציבור זה. מצערת שבעתיים היא העובדה כי כנס זה נעשה בירושלים עיר הקודש ובתוך מבנה השייך לעירייה. חשוב לנו להבהיר", הודגש בפניית יד לאחים, "שלא מדובר בכנס נוצרי פנימי אלא בכנס הפתוח לציבור הרחב בישראל, באמצעות רכישת כרטיסי כניסה באתר הכנס. לאור האמור, פונים אנו אליכם כי תפעלו לביטול כנס הרה סכנות זה".

יצוין כי חלק מחברי הכנסת החרדים כבר נכנסו לעובי הקורה ומנהלים בימים האחרונים מגעים קדחתניים לביטול האירוע.

ביד לאחים הובהר בסוף השבוע כי אם חלילה וחס ייכשלו כל האמצעים הלגיטימיים הננקטים לביטולו של האירוע – לא תישלל האפשרות לארגון צעדי מחאה פומביים מול מתחם ארנה – על כל המשמעות והתהודה הציבורית הכרוכה בכך.

האירוע המיסיונרי פתוח לכלל הציבור היהודי בישראל (מתוך אתר המיסיון)