יד לאחים מזהיר: ארגון בשם "לרעך" פועל בירושלים לנצר יהודים במסווה של ארגון חסד

מנהלי אחד מבתי האבות הגדולים בירושלים, לא הופתעו לקבל בשנה שעברה פניה מארגון "חסד" חדש בשם "לרעך" שהציע כי מתנדבים מאוסטרליה יבואו מטעמו למקום ויעזרו בכל הדרוש, שכן פניות מעין אלו הן מחזה נפוץ למדי. אבל העובדה ששמו של "אותו האיש" הועלה תכופות בשיחות בשפה האנגלית בין המתנדבים עצמם, עוררו חשד בקרב צוות האחיות כי משהו כאן אינו כשורה.

לאחר שהנושא עלה בשיחת הצוות השבועית, העלתה אחת העובדות השערה כי מדובר במיסיונרים והחליטה לפנות ליד לאחים. ב'מחלקה להצלה ממיסיון' של הארגון מיהרו להיכנס לעובי הקורה וגילו כי אכן מדובר בפרויקט מיסיונרי חדש ומתוחכם שיצא לדרכו. בזכות הפניה הזו, גילו בארגון כי בית האבות אינו המקום היחיד בו פועלים המיסיונרים, וכי הם הצליחו להשתחל לשורה של מוקדים גדולים המתמקדים בפעילות ציבורית או ברווחה וחסד ולפעול בהם באין מפריע. פעילות החסד הזו נועדה לעניין את האנשים עימם הם באים במגע באמונה הנוצרית באמצעות חלוקת פליירים מיסיונריים ושיחות נפש.

פניה בהולה למנהלי אותם הארגונים והעמותות, גרמה להם להבין כי מדובר במפגע מסוכן ורובם  עדכנו תוך זמן קצר כי הם ביקשו מאנשי "לרעך" שלא לפעול עוד בתחומם. “התחפושת המיסיונרית עלתה הפעם שלב, ולמתבונן מן הצד אין כל אפשרות לדעת שפעילות ארגון החסד המתחזה היא פעילות מיסיונרית נפשעת, במטרה לנצר יהודים תוך כדי הגשת סיוע ועזרה" טוענים ב'מחלקה להצלה ממיסיון' של יד לאחים. במחלקה אומרים גם כי “בין היתר הצליחו המיסיונרים להשתחל בערמה לארגוני צדקה וחסד גדולים מאוד. לא נחשוף את שמם מפאת רגישות העניין ומאחר והדבר נעשה בתום לב והמיסיונרים סולקו עם היוודע זהותם האמיתית, אבל כניסתם לארגונים אלו באין מפריע, רק חידדה אצלנו את הסכנה המוחשית שבדבר”.

נוכח הצלחתם של המיסיונרים להיכנס כאמור לשורת ארגונים ומוסדות בירושלים, החליטו הללו לנסות שוב את מזלם גם השנה בעמותות וארגונים אחרים. עשרות מיסיונרים מחו"ל הגיעו לארץ והחלו להתנדב במספר מקומות בירושלים ולפי פרסומים מיסיונריים, הם מתכוונים להרחיב את פעילותם עוד יותר בשבועות הקרובים.

ביד לאחים מצביעים על סרטון מיסיונרי שנועד לתורמים נוצרים אוונגליסטים ושמופץ בימים אלו, בו מזמינים אנשי כת "היהודים המשיחיים" נוצרים מרחבי העולם לפעול להמרת דתם של יהודים בארץ, במסגרת “לרעך”.

"חברים נוצריים הצטרפו לבירת ישראל בירושלים לחלוק עם העם היהודי את הבשורה הנוצרית" אומרים בכירי הכת המיסיונרי בסרטון. "אנו עובדים בגנים ובפארקים לאומיים, בבתים פרטיים, במרפאות, במקלטים לבעלי חיים ובבתים ישנים. הנוצרים מחו"ל שהתנדבו אצלנו פעלו ללא שום בעיה עם העם היהודי בירושלים. האם לא תשקלו להצטרף אלינו?" מסתיימת הקריאה המיסיונרית.

הנהלת יד לאחים מבקשת להדגיש כי המיסיונרים עצמם מעידים שפעילות "החסד" הזו נועדה להביא להמרת דתם של יהודים, ומצביע על קטע קשה בסרטון המראה הטבלה לנצרות של יהודי מבוגר. “כשרואים את התמונות הקשות של יהודים המוטבלים לנצרות בירושלים, מבינים היטב מה המטרה הסופית של הקמפיין הזה. המיסיונרים שוברים כל העת שיאים שליליים של עצמם, והעובדה שהם נטפלים לקשישים, נזקקים וחסרי ישע רק מראה לאיזה שפל חדש הם הגיעו".

ביד לאחים מתכוונים לפרסם בימים הקרובים מודעות ענק שיפורסמו ברחובות ובעיתונים בירושלים שיזהירו את הציבור מפני "לרעך". "אין ספק שהעלאת המודעות לנושא תגרום לתושבי העיר לסרב לכל הצעת עזרה מיסיונרית ותביא בסופו של דבר לסילוק המיסיונרים מהעיר”.

תחפושת מושלמת. אנשי "לרעך" פועלים בשוק מחנה יהודה עם חולצות הארגון. (צילום: דף הפייסבוק של "לרעך")