יד לאחים מנע הטבלה המונית בבאר שבע

25/12/2005

" וזדים ביד עוסקי תורתך "

מידע פנימי שהגיע לארגון הפעילים יד לאחים ביום חמישי האחרון, הכניס את האגף למאבק במיסיון לפעולה דחופה. לפי המידע, היהודים המשיחיים הפועלים בבאר שבע, בראשות המיסיונר הנודע, הווארד באס, תכננו לקיים טקס הטבלה המוני לנצרות במנזר שבשליטתם ברחוב האבות בבאר שבע. המידע שהגיע ליד לאחים הצביע על כך שבטקס אמורות להשתתף משפחות רבות ובני נוער מערים שונות בדרום הארץ.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, מיהר ליצור קשר עם רבה הראשי של באר שבע, הגאון רבי יהודה דרעי שליט"א, ועדכן אותו בהתפתחות. הגר"י דרעי פרסם כרוז הקורא לכל היראים והחרדים לדבר ה' להקהל ולעמוד על נפשם ולקיים את תפילת מוסף ברחובה של עיר אל מול הבית בו תוכנן להיערך הטקס המקומם.

קריאתו של הגר"י דרעי עשתה לה כנפיים ובמקום התרכזו מאות יהודים מכל רחבי העיר, בראשות רב העיר שליט"א, ורבני השכונות הרב שרייבר שליט"א, הרב שמעון כהן שליט"א רב שכונת י"א, הרב אמסלם שליט"א רב שכונת נווה זאב, הרב ממן שליט"א רב שיכון דרום, הרב סויסה שליט"א רב שכונה א' ורבנים נוספים, אשר תפילתם במקום וזעקת המחאה שלהם ביטאה יותר מכול את התייצבות המכבים אל מול היוונים והמתיוונים בני דורנו.

בתוך כך החלו להתקבץ במקום בני משפחה ואורחים שתכננו להגיע למקום כדי להיות עדים לטקס ההטבלה. לאנשי השלוחה המקומית של יד לאחים נודע כי בשעת ההתכנסות החרדית ההמונית במקום עשו את דרכם אליו עשרה אוטובוסים עמוסי אדם ממצפה רמון, דימונה, ערד ויישובים נוספים בנגב.

פעילי יד לאחים ועמם תושביה החרדים של העיר גילו בין הממתינים לפתיחת הטקס עשרות בני נוער שאמורים היו להיות שותפים פעילים בטקס ההטבלה. בשלב מסוים נפתחה דלת המבצר המיסיונרי ולנגד עיני המתפללים הקוראים "מי לה' אלי" נראתה בריכת ההטבלה ובכל הרחבה שלפניה מאות כיסאות שנועדו לקהל הרב שאמור היה להיות עד למחזה המזעזע.

המיסיונרים הנדהמים שקלטו כי מזימתם לא תצלח וכי מעשי ידיהם טובעים בים, הורו מיידית על ביטולו של האירוע ונהגי האוטובוסים שעשו את דרכם קיבלו הוראה לסוב על עקבותיהם. לפעילי יד לאחים נודע כי שניים מתוך עשרת האוטובוסים כבר נכנסו לעיר ופרקו את תכולתם האנושית במקום מרוחק שאליו נשלחו מוניות כדי לאסוף את המשפחות ולהביאן טיפין טיפין אל מקום ההטבלה. לנוכח המהומה שנוצרה, נאלצו גם אלו לסוב על עקבותיהם ולשוב כלעומת שבאו.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר בעקבות האירוע כי הגיעה השעה לכונן את חוק המיסיון שיבלום אחת ולתמיד את הפעילות המיסיונרית ההרסנית אשר אינה יודעת להבחין בין טף וזקן בבקשה להמיר את דתו של כל יהודי באשר הוא. בהתייחסו לבני הנוער הרבים שנראו במקום כאורחי המיסיון, אמר הגרש"ב ליפשיץ כי "חובה לשנות את תכני הלימוד בבתי הספר התיכוניים בארץ ולעשות הכול על מנת שילדים יהודים ידעו את משמעות קריאת הנצח 'שמע ישראל' ויהיו נאמנים לעם היהודי".