יד לאחים מתריע: תקליטור מיסיונרי מופץ בדואר במאות אלפי עותקים

25/10/2017

ערים שלמות הוצפו בימים האחרונים בתקליטורים (דיסקים) של מיסיונר נודע מחו"ל המכילים דברי עבודה זרה, בלע ומינות – כך מתריע ארגון הפעילים יד לאחים. לארגון נודע כי מאות אלפי דיסקים בדרכם לחלוקות נוספות.

המידע הראשוני על כך הגיע תחילה מאזרחים שנחשפו לדיסקים שנתחבו בתיבות הדואר שלהם. בשלב הבא פנו אל יד לאחים דוורים רבים בפנייה נרגשת וקורעת לב: מכריחים אותנו לחלק את חומרי התועבה הללו כחלק מתפקידנו והדבר מעמיד אותנו בדילמה נוראית.

ביד לאחים נכנסו לפעילות מיידית. בלילה שבין שני לשלישי השבוע, ריתק מנהל השטח ביד לאחים, הרב שמעון אברג'ל, צוותים של פעילים שעמלו במשך שעות ארוכות; בכל אחת מתיבות הדואר באזורים שבה חולקו הדיסקים, הניחו הפעילים חומר הסברה מתריע נגד השימוש בדיסק והפעלתו. לצד זאת נתלו גם מודעות אזהרה בלוחות המודעות במרכזי הערים. לפעילים הרבים בשטח הצטרפו עשרות בחורי ישיבה שהתגייסו לפשיטה הלילה וסייעו בחלוקת ההסברה המאסיבית שנועדה להוציא יקר מזולל.

הבוקר (שלישי) פנה יד לאחים בבהילות לדואר ישראל, משטרת ישראל ומשרד התקשורת, באמצעות  עו"ד משה מורגנשטרן, מהצוות המשפטי של יד לאחים – בקריאה לבלימת החלוקה ההרסנית המגיעה בצורה של חלוקה המונית בתיבות הדואר, ושאין כל דרך לוודא שילדים לא יחשפו לחומר. בד בבד הוא ביקש במכתבו להטות אוזן לזעקת הדוורים שאינם רוצים לתת ידם להולכתם שולל של המוני יהודים תמימים.

מורגנשטרן הצביע על כך שעל הדיסק עצמו מופיע כי הוא מיועד לאנשים מגיל 18, אולם הוא מזכיר כי חשיפה של ילד לחומר הטפה מיסיונרי מהווה עבירה על חוק העונשין. "האם המדינה מוכנה כי בניה ובנותיה יהפכו לנוצרים והיא תעמוד מנגד בחוסר עניין? האם דבר עליו אבותינו עלו לגרדום בימים עברו, הופך היום במדינת ישראל לפרט כל כך שולי?" חתם את מכתבו.

ממטה החירום של יד לאחים נמסר כי בין מאות הפניות בנושא, מרגש היה להיווכח בפניות רבות של אנשים הרחוקים משמירת תורה ומצוות בחיי היום יום, אשר הביעו שאט נפש ומורת רוח מההפצה הנואלת. ביד לאחים אמרו בתגובה כי "הפניות האלו מוכיחות כי קיים קונצנזוס רחב בעם בכל הנוגע להתנגדות לפעילות מיסיונרית, ומראות כי לב ישראל ער לה' ולתורתו. על ממשלת ישראל להאזין לרחשי לב הציבור ולאכוף את חוק המיסיון".

 מסע שמד המוני. הדיסק המיסיונרי שמחולק במאות אלפי עותקים בתיבות הדואר