יד לאחים מתריע: 5,000 יהודים צפויים להשתתף בשבת זו באירוע הטפה מיסיונרי באמפי-תיאטרון בקיסריה

5,000 יהודים קשישים, רבים מהם ניצולי שואה, אמורים להשתתף באירוע הטפה לנצרות המוני שיערך רח"ל בשבת זו, פרשת כי-תבוא בקיסריה, כך מתריע ארגון יד לאחים שימשיך עד הרגע האחרון לנסות להביא לביטול אירוע השמד הצפוי.

המדובר בטיול-שמד שיתקיים בשבת הקרובה על ידי המטיף הבריטי דוד הטווי, שנחת השבוע בישראל כדי לסגור מקרוב את הקצוות האחרונים. הטיול יחל בבוקרו של יום שבת קודש, אז יאספו עשרות אוטובוסים אלפי יהודים מערי הדרום, ייקחו אותם לסיור באתרי תיירות רבים, ולעת ערב הם יילקחו לאמפי-תיאטרון בקיסריה, שם ישתתפו בקונצרט שבמרכזו יעלה המיסיונר הטווי על הבמה ויטיף שעה ארוכה לאלפי המשתתפים היהודים להמיר דתם לנצרות רח"ל. בפרסומים של המיסיונר הטווי עצמו, הוא מכנה את הכנס המתוכנן "כינוס הבישור הגדול ביותר בישראל מזה 2,000 שנה", היל"ת.

יצוין כי למרבה החרפה, הטווי עצמו הבהיר במנשרים שפרסם כי הוא שם דגש על הטפות לניצולי שואה, כיוון ש"הניצולים קשישים ונוטים למות והם חייבים לדעת על אותו האיש", עפ"ל. הוא גם מתגאה בפרסומיו כי מאות ניצולי שואה וקשישים נוספים מועברים לנצרות לאחר כל אירוע הטפה שהוא עורך, רח"ל.

יד לאחים פנה השבוע במכתב בהול להנהלת 'רשות הטבע והגנים' הממונה על האמפי-תיאטרון בקיסריה ובו נכתב בין היתר כי "מיותר לציין את הבעייתיות שרשות ממשלתית שאמונה על "שמירת הטבע והמורשת בישראל' נותנת יד למטיף נוצרי שמנסה לשדל יהודים להמיר את דתם לנצרות". המכתב מסתיים בבקשה להביא לביטול האירוע המביש, אולם לדאבון לב, הרשות מיאנה להתערב ולהביא לביטול כנס ההטפה ההמוני.

יד לאחים פנה גם במכתב דחוף למנהל רשות האוכלוסין וההגירה ובו ציטט את דבריו של הטווי כי "אנחנו לא רק משלמים על האוטובוסים מכל רחבי הארץ כדי להביא אותם לדרשות שלי. אלא גם נותנים לארגונים האלו (ארגונים של ניצולי שואה ויוצאי חבה"ע) עזרה כספית והומניטארית בכל השנה". לפיכך, בסיום המכתב מבקשים ביד לאחים מהרשות למצות עמו את הדין, שכן "משטרת הגבולות כבר עצרה בעבר אזרחים מיסיונרים מחו"ל שהגיעו לארץ למטרות מיסיון וגרשה אותם לארצות מוצאם. אנו מצפים כי כך יעשה גם במקרה זה, בפרט שכאן ישנו לכאורה פן נוסף של עבירה על סעיף 174א' לחוק העונשין, המדבר על איסור הענקת טובות הנאה בתמורה להמרת דת".

לקראת השבת הקרובה הקים יד לאחים מטה מיוחד שמרכז בשטח את הפעילות נגד טיול השמד המיסיונרי: קמפיין פרסומי רחב ידיים בנושא יצא לדרך ובמסגרתו הודבקו מודעות רחוב וחולקו אלפי פלאיירים בעברית וברוסית בחוצות הערים אשדוד, אשקלון, ערד, ראשל"צ ובני עיש. הקמפיין פונה לתושבים ומזהיר אותם מהטיול שנועד להיות מלכודת דבש מיסיונרית.

במקביל, מאות אברכים נענו לקריאת יד לאחים וכבר הודיעו שיצאו בבוקר יום השבת קודש לנקודות האיסוף בהם יעברו האוטובוסים, כדי להתריע בפני היהודים התמימים על הסכנה האורבת להם "בטיול" זה. נוסף לאלו, צוות של יד לאחים יעשה את השבת הקרובה בקיסריה כדי להתייצב בפתח האמפי-תיאטרון ולשוחח עם היהודים שבאים בשעריו מפני הצפוי להם ב"קונצרט".