יד לאחים: נתוני ההתבוללות בארץ קשים ומסוכנים; אנו עלולים לאבד שליטה כמו באירופה

בארגון יד לאחים הניצב בראש המאבק נגד תופעת הטמיעה וההתבוללות בישראל, מגיבים לממצאים החריגים שעלו אתמול (ד') בישיבה של ועת העלייה, הקליטה והתפוצות, לפיהם 60% מיהודי אירופה אבדו מאז מלחמת העולם השנייה, בשל ההתבוללות הקשה, ואומרים כי מבלי שאיש ישים לב, ההתבוללות מכה קשות גם בישראל.

הסערה הנוכחית החלה כאמור בנתונים שעלו בדיון בוועדה ולפיהם, מספר היהודים באירופה נמצא כעת בשפל של 1,000 שנים בגלל ההתבוללות. על פי חוקרי המכון למחקר מדיניות יהודית בלונדון, שדבריהם הוצגו בדיון, העתיד של יהדות אירופה נראה אפל יותר: ברוב מדינות אירופה צפויה ירידה במספר היהודים בגלל התבוללות וילודה נמוכה. לפי הנתונים, בפולין ישנם 70% התבוללות, בהונגריה, הולנד, דנמרק ושבדיה 50% ובצרפת לא פחות מ-31% התבוללות. בכמה מדינות אירופיות, בעיקר במדינות חבר העמים לשעבר אחוז ההתבוללות מגיע אף ל-90%.

ביד לאחים אומרים כי "מספרי ההתבוללות באירופה מסתירים נתון לא פחות מדאיג שנמצא מתחת לאף שלנו. לפי ההערכות שלנו ולפי מחקרים, אחוז ההתבוללות בישראל נע בין 8 ל-10 אחוזים. זה מספר מבהיל. בכל שנה ישנם עשרות אלפי מקרי התבוללות כאן בישראל של יהודים ויהודיות שמקיימים קשרים עם בני זוג שאינם יהודים – מוסלמים או נוצרים והדבר לא מפריע לאף אחד. להפך, מי שרק מעז להגיד מילה בנושא, מואשם בגזענות ומסומן. המספרים באירופה מסתירים את התופעה ההולכת ומתרחבת בישראל שחייבת להיות מטופלת באופן מידי והגיע הזמן שממשלת ישראל תתערב בנעשה כאן בישראל ולא תשקיע ממרצה ומכספה רק במלחמה בהתבוללות באירופה ובשאר העולם".

בארגון מצביעים על מחקר שנערך בשנה שעברה בכנסת לבקשת ח"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), שהצביע על זינוק בשיעור של 60% בסך הכול בתוך חמש שנים, בחינוך היהודי-ערבי המשותף, המלמד על 1,700 תלמידים במסגרות המעורבות. בגילאי הגן הקפיצה משמעותית יותר ועלתה בשיעור של מאות אחוזים.

"אנו תובעים, מעוררים ומפצירים בחברי הכנסת לפעול להגביר את לימודי הזהות היהודית בכל מוסדות החינוך בארץ, ללא הבדל מגזרי. רק כך תמנע ההתבוללות ועשרות אלפי יהודים ינצלו מאבדון, כאן בארץ ישראל. אם לא נתעשת כעת, אנו עלולים למצוא את עצמנו במצב של איבוד שליטה כמו באירופה".

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל