יד לאחים: עלייה ניכרת של פניות במהלך חודשי הקיץ

חגי תשרי מעוררים געגועים ורגשות יהודיים ורף הפניות עולה

בארגון יד לאחים מדווחים על עלייה במספר הפניות המגיעות למוקד החירום במהלך חודשי הקיץ, בימי החופש הגדול ובייחוד לקראת תקופת החגים.

ביד לאחים מסבירים כי בחודשי הקיץ עולה מספר הפניות לנוכח העובדה כי בני הנוער לא שוהים במוסדות החינוך ומסתובבים ברחובות עד השעות הקטנות של הלילה – תופעה פוטנציאלית ליצירת קשרים הרסניים עם בני מיעוטים.

במקרים רבים, חברותיהן או בני משפחתן של הנערות יוצרים קשר עם יד לאחים ומתריעים על הקשר שלהן עם בני המיעוטים, ובמקרים מסוימים הבנות עצמן יוצרות קשר בעצמן עם מוקד החירום של הארגון.

"העלייה במספר הפניות בחגים היא תופעה מרתקת ומרגשת כאחד", אומרים ביד לאחים. "הנשים שעברו להתגורר בכפר ערבי חשות ומרגישות את החגים המתקרבים – ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמחת תורה, ונזכרות איך המשפחה שלהן חגגה וציינה את החגים האלו, וזה מעורר בהן את הרגש היהודי ואת הגעגועים למשפחה".

ביד לאחים מציינים כי בחודשי הקיץ ולקראת החגים ובמהלכם, מערך הכוננויות מתוגבר בצוותות נוספים מסביב לשעון. "אנחנו דואגים שכל מי שמחפשת אוזן קשבת, תמצא מישהו מהצד השני שתענה לה", אומרים בארגון. "אנו מנסים לדלות כל פרט, ומשתדלים לסייע ולעמוד עם הבנות בקשר הדוק ומתחילים מיד בפעולת מניעה. אנחנו מסבירים להן את כל המורכבות הכרוכה בקשרים עם בני מיעוטים, ומספרים להן על מקרים אחרים של בנות ישראל שהיו במצבן, ובס"ד ברוב המקרים אנו רואים הצלחה".

ביד לאחים מדגישים שוב כי מעל לכל נשמר חיסיון הפונים ואפילו במקרה של מספר פניות על אותו מקרה, מכמה גורמים שונים, אין מביאים לידיעת הפונים כי המקרה התקבל וכבר מטופל.