ילדים בבית ספר תורני חשופים להשפעה מיסיונרית מבני כיתתם

תדהמה: משפחות מיסיונריות משיחיות, המשתייכות לקהילת "שבי ציון" החיפאית, ומבקרות בקביעות בשבתות בכנסיית "אהלי רחמים" – שולחות במוצהר את ילדיהן לבית ספר תורני המיועד ל'ילדי קירוב'.

בשיחות טלפון נסערות שהגיעו למחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים, הארגון העומד בחזית המאבק במיסיון, דיווחו הורים לילדים מבית הספר התורני, כי נתקלו בשבת האחרונה בילדים הלומדים בצוותא עם ילדיהם – כשהם עולים להסעה מאורגנת מטעם היהודים המשיחיים, בעיצומה של שבת קודש, כשמטרת נסיעתם היא כנסיית "אהלי רחמים" בקרית-ים.

ואכן, מבירור מקיף שערך יד לאחים עולה, כי משפחות שילדיהן במשך השבוע חובשים את ספסלי בית הספר התורני באזור חיפה, חברות במוצהר בקהילה המיסיונרית "שבי ציון". למרבה הזעזוע, ביום השבת, נוסעים הילדים להשתתף בטכסים נוצריים ותיפלות בכנסייה שמפעילה הקהילה. שם הם שומעים הרצאות חיזוק מיסיונריות מראש הכת, איתן שישקוב. אותם ילדים מיסיונריים מחדירים השפעה זרה על חבריהם הדתיים במשך ימי השבוע.

במחלקה למאבק במיסיון של יד לאחים אומרים, כי בשל היותם של הקהילות המשיחיות חסרי מסגרת לימודים עצמאית, הם מעדיפים את החינוך הערכי והשורשי, אותו מעניק בית הספר התורני. ובד בבד הם מנצלים את ילדיהם הלומדים בבתי הספר להשפעה מיסיונרית על ילדים דתיים הלומדים בחברתם.

ראשי המחלקה למאבק במיסיון פנו אתמול להנהלת בית הספר התורני, והתריעו על המתרחש בתחומם. ההנהלה מצידה הודיעה כי תשתף פעולה עם אנשי יד לאחים, בכדי למגר את התופעה החמורה.

ביד לאחים מציינים כי בתקופה האחרונה התגברה פעילותה המסוכנת של הקהילה המשיחית "שבי ציון". בפרסומים המציפים את חיפה וסביבותיה מוזמנים הורים לנערים לפני גיל המצוות, לשלוח את בניהם לקורס מקיף אותו מכנים המיסיונרים "הכנה לבר מצווה" הקורס הינו בן שמונה מפגשים, בני שעה וחצי כל אחד, בהם בנשימה אחת, לצד פרשנות מעורערת על חלקים מהתורה (עפ"ל), עוברים הילדים שטיפת מוח המובילה את הילדים לשמד.

יו"ר יד לאחים הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר כי "שוב אנו נוכחים כי המיסיון פועל בתחכום ובערמומיות במטרה לצוד נפשות מישראל. חייבים להעביר מיידית את החוק נגד המיסיון, ולעצור את הנגע הפושה עתה גם בתוככי בתי"ס תורניים". הגרש"ב ליפשיץ הוסיף, כי הקריאה אחת היא לפרנסי הציבור, ראשיו, ונציגי הסיעות החרדיות והדתיות בכנסת לפעול להעברת החוק בדחיפות ובכך להציל נפשות מרדת שחת.