ילדים יהודיים הכינו בובות המציגות את אותו האיש במסגרת תערוכה רשמית בבי"ס ממלכתי

תיעוד שפורסם בימים האחרונים בערוץ 20 חושף תערוכה מזעזעת במיוחד שמקדמת את פני הבאים לבית הספר הממלכתי 'אילנות' היסודי בהרצליה. התערוכה כוללת עבודות של ילדים על אותו האיש ובה מוצגים צלבים ואף בובה בדמות אותו האיש תלוי על צלב רח"ל. את המיצג הכינו ילדי כיתות ו' בבית הספר במסגרת לימודי היסטוריה.

בתגובה למיצג המקומם העביר ארגון הפעילים יד לאחים פנייה דחופה לראש הממשלה, לשר החינוך, לראשי המפלגות החרדיות, למפקחת מחוז מרכז במשרד החינוך וליו"ר המזכירות הפדגוגית של משרד החינוך. "כמה מזעזע ומביש הדבר כאשר ילדים יהודיים משתתפים באופן אישי בהכנת סמלים פולחניים נוצריים מובהקים", נאמר בפנייה. "כל החרד לעתידם היהודי של ילדי ישראל חייב לנער חוצנו ממעשה נואל זה".

ביד לאחים הביעו תמיהה: "האם שותפו ילדים יהודיים יקרים אלו בהכנת דגם של תפילין, מזוזה, או ספר תורה?!".

הפנייה כוללת בקשה בלתי נמנעת: "פונים אנו מעומק הלב כי תינתן הנחיה חד משמעית ולפיה לא יעסקו ולא ייחשפו תלמידים בני דת אחת לפולחן המייצג דת אחרת. הנחיה ברוח זו אף לא תפלה בין מגזר למגזר".

מבית הספר 'אילנות' נמסר בתגובה כי "המיצג הוכן במסגרת תכנית הלימודים של משרד החינוך בהיסטוריה לכיתות ו'. זו דרישה של משרד החינוך ללמד את זה".

ביד לאחים פנו גם לרבנים הראשיים לישראל כדי שיפעילו את השפעתם, ומבטיחים לעמוד על המשמר ולנקוט בכל הכלים הלגיטימיים לסילוק המיצג ולמניעת הישנות מחזה מביש זה ודומיו במערכת החינוך בישראל. "לא יתכן שילדים יהודיים ייחשפו לתכנים כאלו ויעסקו בהם באופן פעיל. הגיע הזמן לעקור תופעות כאלו מן השורש".

"מזעזע ומביש". המכתב הנוקב של יד לאחים לראש הממשלה