יצא המרצע מן השק: הסיינטולוגים והרפורמים קוראים לפרק את ארגון יד לאחים

30/10/2007

שיתוף פעולה כזה לא נראה זמן רב במחוזותינו. בשתי פניות נפרדות שיגרו באחרונה אנשי התנועה ליהדות מתקדמת, הלא הם הרפורמים, ואנשי כת הסיינטולוגיה, פנייה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה נחרצת לפרק את ארגון יד לאחים, בשל מה שהם מכנים בתביעתם הקנטרנית והמקוממת, "פעילות נגד מיעוטים דתיים".

במכתב מיוחד מטעם יד לאחים ששיגר היועץ המשפטי של הארגון, עו"ד יורם שפטל, הוא מתייחס תחילה אל תביעתם של הרפורמים ומזכיר בגאון את פעילות ההצלה מטמיעה עליה עמלים אנשי יד לאחים יומם וליל. "פעולה זו של רבנים דגולים נגד טמיעה היא היא המציקה ומקוממת את התנועה הרפורמית, תנועה שתמצית חלבה היא התבוללות וטמיעה של יהודים שבאה לידי ביטוי בכך שהמוני 'רבניה' עורכים נישואי תערובת, מכירים בגויים גמורים שנולדו לנשים נוצריות כיהודים וכופרים בעצם קיומו של עם ישראל. מכאן בא לעולם מכתב התלונה", מבהיר עו"ד שפטל.

בהתייחסו לכת הסיינטולוגיה ולדרישתה המקוממת, מבהיר יו"ר יד לאחים באמצעות עורך-דינו, יורם שפטל: "אמנם כן, מרשתי יד לאחים פועלת נמרצות נגד כת, שלא לומר כנופיית, הסיינטולוגיה בישראל, וזאת משום פעולתה המיסיונרית בקרב יהודים. פעילות שמטרתה ללכוד ולשעבד נפשות יהודים תמימים תוך הערמה וכחש כלפיהם כי למעשה מדובר בכת המתאפיינת בפעילות שהנה עבודה זרה מובהקת על-פי היהדות, כת שייסד סופר המדע הבדיוני והנוכל ל. רון האברד".

"מאבק זה הנו היבט מהותי של פעילות חינוכית להחדרת ערכי היהדות. אין ערך חינוכי גדול וחשוב יותר ביהדות מאשר מלחמת חורמה נגד הסיינטולוגיה", מטעים המכתב.

תחקיר מיוחד שבוצע בשעתו על-ידי המגזין 'טיים' מתאר כך את הכת הסיינטולוגית: הכנסייה לסיינטולוגיה שנוסדה על-ידי סופר המדע הבדיוני, האמריקני ל. רון האבארד, במטרה 'לטהר' אנשים מאומללותם, מתחזה לדת. למעשה, הכנסייה היא עסק גלובלי ענקי, אפל ורווחי, שמתקיים באמצעות הפחדת חבריו ומבקריו בסגנון המאפיה.

בשנים האחרונות, מאות מאמינים של הסיינטולוגיה –שרבים מהם התלוננו על התעללות נפשית או גופנית –פרשו מהכנסייה וביקרו אותה בפומבי. לא מעטים מהם תבעו את הכת לדין וזכו. בכמה מהמקרים הכתירו השופטים את הכנסייה במילים: "סכיזופרנית ופרנואידית", ו"מושחתת, מרושעת ומסוכנת".

בשנת תשמ"ה פורסם בישראל דו"ח מיוחד על כתות בישראל שרוכז בידי סגנית שר החינוך דאז, ח"כ מ. גלזר-תעסה. הדו"ח הגדיר את כת הסיינטולוגיה ככת מסוכנת ביותר. בדו"ח נאמר, בין היתר, כי "סיינטולוגים רבים אינם מעזים לעזוב את הארגון, מחשש שייהפכו אובייקט לסחטנות עקב המידע האישי הרב שהצטבר עליהם, וכן מפחד שיסווגו כאישיות עוינת ויירדפו עד צוואר".

בארגון יד לאחים הזכירו השבוע את דבריו של מייסד כת הסיינטולוגיה: "אנחנו לא תובעים כדי לנצח אלא כדי להטריד ולהפחיד" על מנת לחדד את מטרתם המפוקפקת של אנשי הכת והבהירו כי איש לא ירתיע את יד לאחים מהמשך הפעילות הנחרצת להוציא יקר מזולל ובמאבק הנועז נגד ציידי הנפשות.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הבהיר כי יד לאחים מתייצב חזיתית נגד כל אשר הרפורמים מאמינים בו, לרבות נישואי תערובת, וזו הסיבה שהם ואנשיהם מנסים לנקוט את הצעדים האבסורדיים ביותר על מנת לבלום את יד לאחים. "מזימה זו בוודאי לא תצלח", הביע הגרש"ב ליפשיץ את בטחונו.

במקביל, על רקע הסלידה ההולכת וגוברת של כל גורמי השלטון בישראל מכת הסיינטולוגיה, קורא יו"ר יד לאחים להוציא את הכת אל מחוץ לחוק בהדגישו: "כעת כבר ברור לכול שאין מנוס מכך".