כך פועל ארגון אל-דאווה לאסלם יהודים

חשבתם שרק המיסיון הנוצרי מפעיל כתות, ארגונים ו'קהילות' שכל תכליתן ומגמתן היא להעביר יהודים תמימים על דתם ולהטבילם לנצרות? אתם מוזמנים לגלות את האחים המוסלמים של המיסיונרים הוותיקים. בישראל, כך מסתבר, פועלת בשנה האחרונה אגודה מוסלמית שבראשה עומדים מנהיגים 'רוחניים' ובשורותיה שורה של אנשי הטפה ושכנוע ששמו להם למטרה לאסלם יהודים ולהופכם למוסלמים לכל דבר.

לאחר חודשים ארוכים של מעקב סמוי שכלל מלאכת תיעוד אינטנסיבית אחר שיטות הפעולה בכל המוקדים שלה ובהמשך אף יצירת מגע אישי ובלתי אמצעי עם כמה מהנפשות הפועלות, הצליחו אנשי יחידה מיוחדת שהוקמה לשם כך באגף להצלה מטמיעה של ארגון הפעילים יד לאחים, לקשור קשר עם כמה נפשות יהודיות שכבר עברו לצד השני ואף התגוררו בכפרים ערביים, לא לפני שבית הדין השרעי אישר, במסמכים רשמיים, את עובדת היותם "מוסלמים" לכל דבר ועניין. בעקבות הצלת כמה מהנפשות והעברתן למקום מבטחים, הוחלט ביד לאחים להסיר את האיפול ולחשוף את פעילות הארגון המוסלמי, שמות העומדים בראשו והפעילים המרכזיים ושיטות הפעולה.

חשוב לציין: אין מדובר בפעילות הטמיעה הקלוקלת השגרתית עמה מתמודדים זה שנים פעילי יד לאחים, בכל הקשור לקשרים מפוקפקים שנוצרים בין יהודים לבין בנות ישראל רח"ל. 'אל דאווה', הארגון המוסלמי, פועל בדרך ממוסדת בשם מטרה אחת וברורה: לאסלם יהודים.

הרב משה כהן, מנהל יחידת המעקב המיוחדת באגף להצלה מטמיעה ביד לאחים, מסר השבוע כי בראש הארגון המוסלמי עומד השייח' אבו יאסין מכפר מנדה. הפעילות שהביאה אותו להקמת הארגון הייתה העברתו על דתו של יוסף כהן, הקורא לעצמו כיום יוסוף אל-חטאב, ובני משפחתו – פרשה כאובה ביותר שנחשפה כזכור, לפני שנים אחדות על-ידי יד לאחים ואשר למרבה הצער עד עצם היום הזה טרם באה לסיומה. כהן, למי שאינו זוכר את הפרטים, הוא יהודי תושב באר שבע שעלה מארה"ב, שכרעם ביום בהיר החליט ביום אחד לאסלם בכוח את אשתו ושלושת ילדיו ועד עצם היום הזה הם מתגוררים בשכונת א-טור שבשיפולי הר הזיתים. בראיונות שהעניק לתקשורת מציג עצמו אל-חטאב כאיש חמאס מובהק השולח את ילדיו למוסדות החינוך של החמאס כשהוא מביע תקווה כי יום יבוא והם יהיו שאהידים למען הג'יהאד, רח"ל.

דמות 'רוחנית' נוספת ודומיננטית בארגון הוא אברהים נאדר מאיזור שכם. המכונה גם בשם חאדר אבוטור, ישב בכלא הישראלי שנים רבות, בעקבות הרשעתו ברצח נערה ישראלית. כיום הוא משמש כמורה הדרך של ראשי פעילי 'אל דאווה' ועל פיו יישק דבר. שני ראשי הזרוע המבצעת של הארגון הם סאלים טוויל (המכונה גם אבו סנין) מרמאללה, עבדאללה אלפרחין (המכונה גם אבו סהיבן) מהכפר בית אולה.

סאלים טוויל משמש ביום-יום כאח בבית חולים בי-ם ולצד עבודתו זאת עוסק בצייד נפשות, זיהוי נקודות תורפה והעברת חומר הסברה על האיסלם. עבדאללה מגייס בפועל את אלו שמגלים עניין בפעילות ההסברה ההרסנית ואף משמש בפועל כאפוטרופוס על כמה נפשות יהודיות שחצו את הקווים ועברו לכפרים ערביים, לא לפני שהתאסלמו ועברו לחסותו המלאה של ארגון 'אל דאווה'. עבדאללה אלפרחין, כך נודע ליד לאחים, עזב בחודשים האחרונים את עבודתו כנהג מונית בעיר חברון כשכל סדר יומו מוקדש אך ורק לפעילות במסגרת הארגון הדואג לכלכלתו המלאה. מלאכת המעקב של יד לאחים כללה גם תיעוד של יציאות תכופות של אבו סהיבן (עבדאללה אלפרחין) למצרים, ירדן ותורכיה לגיוס משאבים לטובת פעילות הארגון. מכל אחת מנסיעות אלו, שב אבו סהיבן כשבידיו תרומות רבות מאילי הון מוסלמים למען המשך הפעילות בשירות 'אל דאווה'.

ביד לאחים מצביעים על שלושה מראשי הפעילות בארגון העונים לשמות מוחמד טלאלקה, תופיק אלזיאדנה, ואבו גאנם, שלושתם תושבי חברון. מרתקת במיוחדת היא זהותו הכפולה של זה האחרון. האיש, העובד ללא לאות למען גיוסם של יהודים לאיסלאם (רח"ל) משמש כשיפוצניק כללי ובתור שכזה עובד רבות בקרב הציבור החרדי. לצד עבודתו כשיפוצניק הוא גם מוכר ומשווק חומרי בניין בעיר העתיקה בירושלים. בשבועות האחרונים הוא תועד על-ידי יד לאחים בעבודות שיפוץ, יחד עם אחיו, בשכונת נווה יעקב בירושלים.

מדהים לגלות כי לצד המרכזים של 'אל דאווה' הפועלים בחברון, כפר מנדה, שכם ולוד (בה, בלב ה'גטו' הערבי שבשכונת הרכבת, פועל מרכז גדול לכינוסים של פעילי הארגון), פועלת תחנה קריטית וחשובה בשיפולי שכונת גבעת שאול בירושלים. כאן שוכן בית הדין השרעי שאליו מובאים היהודים שמלאכת השכנוע של אנשי 'אל דאווה' חוללה בהם שמות וכאן מאושרת עובדת התאסלמותם רח"ל. ביד לאחים מסרו השבוע כי בשבועות אלו מקיימים פעילי האגף להצלה מטמיעה מגעים מתקדמים מאוד עם חמישה יהודים שהתאסלמו במסגרת הארגון על מנת להשיבם לצור מחצבתם. פרטיהם המלאים של היהודים (שני גברים ושלוש נשים), לא נמסרו כמובן לפרסום אך נאמר כי הם התגוררו עד לא מכבר בירושלים, באר שבע, אשקלון.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אמר השבוע כי ראשי הארגון המוסלמי שואבים את עיקר השראתם, כמו גם מקורותיהם הכלכליים ממרכז 'אל דאווה' העולמי השוכן בניו-דלהי שבהודו. הגרש"ב ליפשיץ מסביר את ההחלטה לפרסם את עיקרי הפרטים, כולל שמות ראשי הארגון, באומרו כי "לאחר פעילות מעקב מאומצת ובעיקר מאמצים רבים שננקטים בעצם ימים אלו להצלת יקר מזולל של חמש נפשות יהודיות שכבר נטמעו, רחמנא ליצלן, החלטנו לחשוף את הפרטים הללו ולהביאם לידיעת הציבור, שכן עד כה איש לא ידע שיש לנקוט משנה זהירות גם כלפי מיסיון מסוג חדש, מיסיון מוסלמי". יו"ר יד לאחים מבהיר כי החשיפה תואמה היטב עם משפטנים בכירים העובדים בשירות המחלקה המשפטית של יד לאחים שתמכו במהלך.

ביד לאחים הביעו תקווה כי עם שובם של היהודים לחיק עמם, ניתן יהיה לצאת במסע הסברה שבמרכזו יעמדו הם עצמם ואשר סיפורם האישי ירתיע אנשים בעלי רקע סוציולוגי וסוציו-אקונומי דומה ללכת שבי אחריהם.