לַיְּהוּדִים הָיְתָה אוֹרָה: מאות ניצולי מיסיון חגגו את הפורים כיהודים כשרים

31/03/2024

350 יהודים שהוצאו ממלתעות כתות המיסיון ושבו בסייעתא דשמיא ליהדותם, זכו בחג הפורים ובימים שקדמו לו לביקורי בית מטעם 'המחלקה למאבק במיסיון' ביד לאחים, והשתתפו בקריאת המגילה וסעודות פורים בסניפי הארגון הפרוסים בערים השונות.

"מדובר ביהודים גיבורים שהיו מנותקים מעם ישראל על ידי מיסיונרים שפלים אשר שבו אלינו אחרי עבודה מאומצת של אנשי התיאולוגיה המסורים שלנו" מספר הרב חנוך גכטמן העומד בראש המחלקה. עוד לדבריו "נוסף לקשר ההדוק עימם לאורך כל ימות השנה, היה חשוב לנו להביא עד אליהם את משלוח המנות המפואר שאליו צורפו גם תווי קניה, מגילות אסתר וחוברות הסבר על חג הפורים. היה חשוב לנו שהפגישה הפעם תיערך בבתיהם, כאשר בכל משפחה שאליה הגענו הפכו הרגעים האלו למפגש מרתק שנמשך שעה ארוכה, בו הוסבר להם באריכות על החג ועל ניצחון עם ישראל את המבקשים להשמידו בכל דור ודור".

התגובות הנרגשות מפיהם של הניצולים העידו כי המפגשים האישיים העניקו להם ממד עמוק ומיוחד על חג הפורים, שימחו אותם ותמכו בהם בדרכם החדשה. רבים מהם סיפרו עד כמה שמחו שהמפגשים נערכו הפעם בבתיהם.

במקביל, כשבוע לפני חג הפורים התקיים מפגש 'שבת אחים' בישיבת 'תומכי תמימים' המרכזית בכפר חב"ד, כחלק מתוכנית התמיכה באותם יהודים יקרים. 25 המשתתפים שמעו הרצאות על חג הפורים ומעלתו, למדו עם בחורי הישיבה בחברותות וישבו לסעוד בצוותא במסעדה מקומית.

בחג עצמו הגיעו 260 ניצולים לסניפי יד לאחים בחיפה, נתניה, רמת גן, אשדוד, קריית ים ונוף הגליל והשתתפו בפעילות שנערכה במקום שכללה את קריאת המגילה וכן סעודת משתה ושמחה. אליהם הצטרפו גם עשרות רבות של פליטים מאוקראינה שיד לאחים מלווה כבר יותר משנתיים ימים, כדי שלא יפלו לרשת שהמיסיונרים טוו להם עם הגיעם ארצה. ביד לאחים על נס את פועלם של רבני הסניפים – הרב יונה ברודקין, הרב דן זלטופולסקי והרב גבריאל צ'רסקי שפועלים במסירות עם העולים סביב ימות השנה.

ביד לאחים מציינים כי נוסף לפעילות המוצלחת בחג הפורים, בארגון החלו לשקוד במרץ על ארגון ומשלוח מצות שמורות, יינות ומצרכים בסיסיים נוספים לפסח, לצד תלושי מזון בשווי מאות אלפי שקלים לניצולים ממיסיון ומכפרים ערביים, במטרה להקל כמה שיותר על חייהם החדשים.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל

דילוג לתוכן