לאחר חמישה חודשי פעילות אינטנסיביים – המרכז המיסיונרי נסגר

03/07/2007

בחודשים האחרונים סימנו אנשי המעקב של האגף למאבק במיסיון בארגון הפעילים יד לאחים את בניין המשרדים 'בית פרץ' ברחוב חלוצי התעשייה בקריית ים, כאחד מארבעת המוקדים המרכזיים בהם פועלים בקביעות אנשי הכת המיסיונרית עדי ה', באזור חיפה והקריות. התחקיר של יד לאחים הצביע על כך שמדי שני ורביעי מתקיימים במקום הרצאות מיסיונריות פעילות בהשתתפות כ-60 איש.

שני פעילים, רהוטי שפה ומיומני הסברה, ניצבים מדי שני ורביעי ומקדמים את פני הבאים להרצאות. באורח לגיטימי לחלוטין הם הציגו בפניהם את האמת האפלה המסתתרת מאחורי מעשי המיסיון ומשכנעים אותם כי מוטב להם ולנפשם להתנתק מהכת ההרסנית, המסוכנת והמפוקפקת ויפה שעה אחת קודם. פעילות הסברה זו הכתה שורשים של ממש. עובדה הבאה לידי ביטוי חיובי מרגש כשכמה וכמה משתתפים חדלו מלהופיע בהרצאות המיסיון, כשהם מצויים בקשר מתמיד ועקבי עם אנשי יד לאחים.

דיירי בניין המשרדים 'בית פרץ' קידמו בברכה ובהתלהבות את פעילות ההסברה השקטה של פעילי יד לאחים, לנוכח המטרד המיסיונרי המעיק שצמח פרא בתחומם. לאחרונה אף הגדיל לעשותם אחד מבעלי המשרדים המרכזיים בבניין אשר הציע ליד לאחים את משרדו כמוקד פעילות ההסברה בבניין. ככל שהעמיקה פעילות יד לאחים במקום, החלו המיסיונרים להערים קשיים על הפעילים. מדי שני ורביעי, עם הופעת הפעילים בעת הכינוס, היו המיסיונרים מזעיקים ניידת משטרה בתלונות שווא שונות ומשונות. לפני כחודשיים אף הוציאה המשטרה צו הרחקה מקומם נגד הפעילים. (לכתבה בנידון, לחצו כאן)

בסוף השבוע שחלף נודע ליד לאחים כי מערכת הלחצים הבלתי פוסקת שהפעילו נשאה פרי. האחיזה המיסיונרית ב'בית פרץ' הפכה לנחלת העבר. המיסיונרים הסתלקו מן המקום לבלי שוב. "היו רגעים שבהם נראה היה כי המאבק הוא חסר סיכויים", שיחזר השבוע אחד הפעילים, "אבל יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אסר עלינו להרפות. הוא הורה לנו להמשיך באותה עוצמה".

ביד לאחים אמרו השבוע כי "שוב הוכח בוודאות כי פעילות עקבית ועיקשת שאינה יודעת מנוח, מוכיחה את עצמה ופועלת את פעולתה בסייעתא דשמיא. זאת הדרך ואין בלתה".