לראשונה: יד לאחים הכשיר קבוצת מרצות ממדינות שונות למאבק בהתבוללות

23/07/2016
שער חוברת ההסברה thoughts on intermarriage.

בחודש האחרון סיים ארגון יד לאחים את הכשרתן של 20 תלמידות שיהפכו לשגרירות ושליחות בחו"ל בנושא ההתבוללות. זאת במסגרת מחלקה מיוחדת שהוקמה לפני כמה שנים בארגון, המטפלת בנישואין בין יהודים לבני לאומים שונים. המחלקה פועלת לצדה של ה'מחלקה מהצלה מטמיעה' המטפלת בבנות ישראל שנמצאות בכפרים ערביים.

מדובר בעשרים בנות ממדינות שונות שהגיעו לארץ כדי ללמוד בסמינר התורני "מכון בינ"ה" השוכן בצפריה. לאורך כל השנה האחרונה עברו התלמידות קורס מיוחד בהנחיית הרב יואב זאב רובינסון – המרכז מטעם יד לאחים את המחלקה, שבסיומו הוכשרו למסור הרצאות ולנהל דיונים בנושא.

הלימודים לאורך השנה כללו את לימוד הנושא מכל צדדיו, ובכלל זה יחס התורה לנישואין שכאלו, היחס לכך בתורה שבעל פה, מה אומרים מחקרים על נישואים בין בני עמים שונים, איך מתייחסים לנושא בדיונים פסיכולוגיים, וגם על הקשיים שחווים ילדים מנישואין שכאלו.

בסיום השנה, כתבו הבנות סדרה של מאמרים בנושא, שכל אחד מהם נגע בנקודה שונה בבעיה שבנישואין אלו. המאמרים קובצו לחוברת באנגלית בשםthoughts on intermarriage  (מחשבות על נישואי תערובת) שהופקה בהשתתפות יד לאחים ואמורה להיות מחולקת לסטודנטים יהודים בחו"ל.

הרב רובינסון אמר השבוע כי בשנה האחרונה עלה בידי המחלקה להצלה מהתבוללות ביד לאחים למנוע נישואין של עשרות זוגות מעורבים. לדבריו, ברובם היה מדובר בסטודנטים ישראלים שלמדו באירופה והכירו שם גויות מקומיות. לדבריו "הפרויקט החדש שימשיך גם בשנה הבאה עם בנות שמגיעות מחו"ל, יגרום לכמה שיותר שגרירים של העם היהודי שיביאו את דבר המאבק בהתבוללות למדינות מהן מגיעות משתתפות הקורס. בין היתר מדובר בצרפת, ארה"ב, ברזיל, ארגנטינה, קנדה, רוסיה, בריטניה, איטליה, גרמניה, ואוסטרליה ".

ובתוך כך, השבוע הפיק יד לאחים מהדורה נוספת של אלפי חוברות בעברית של גיליון "מתחתנים בעם" שנועדו לחשוף את הציבור הישראלי לעומק הבעיה שבהתבוללות, ולמנוע בכך נישואין מעורבים. ביד לאחים מציינים בסיפוק כי המהדורה הראשונה נחטפה על ידי צעירים רבים וללא ספק מנעה מרבים מהם מלכתחילה כניסה לנישואי התבוללות שעל ידם בנים רבים אובדים לעם היהודי.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל