מאות בני נוער השתתפו במרתון מיסיונרי במלון רמת רחל

10/07/2007

מאות בני נוער מכל רחבי הארץ שהתוודעו לפעילותם של "היהודים המשיחיים" ונטמעו לתוכה, התכנסו לפני כשבועיים למרתון של סדנאות והרצאות הטפה, במלון רמת רחל שבפאתי ירושלים. בפני מאות בני הנוער, הופיעו ראשי הכת, ששמותיהם ידועים היטב לארגון יד לאחים וכל שלושת הימים הוקדשו להרצאות, סדנאות ורבי שיח של הטפה ברורה להאדרת דמותו של אותו האיש והחובה המפוקפקת להשתעבד לו ולאמונותיו הטפלות.

שיאו של הכינוס הגיע בעיצומו של יום השבת. תמלילים מדויקים של מהלך הדברים שיד לאחים הצליח להניח את ידו עליהם מצביעים על מסכת של הטפה מכוונת בקרב הצעירים כשכל כולם מכוונים לאמונה באותו האיש עפ"ל. "באנו לכאן במטרה ברורה", אומרים ראשי הכנס, "לקבל על עצמנו את מלכותו של ישו ולהתאחד עמה".

שבועיים לפני קיומו של המרתון המיסיונרי, נודע לארגון יד לאחים על קיומו המתוכנן. יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, שיגר מכתב בהול אל רבו של מטה יהודה, בבקשה של הרגע האחרון להביא לביטולו. "אין צורך להכביר במילים אודות אופיו החמור של כינוס מיסיונרי משיחי זה הנועד ללכוד צעירים בדת הנוצרית", כתב הגרש"ב ליפשיץ והוסיף: "פונים אנו אליך בתוקף תפקידך המעניק הכשר למקום זה, כי תואיל להביא לידיעת הנהלת המלון על חומרת הדבר, ותביא בתוקף סמכותך לכך שהנהלת המלון תבטל כנס מיסיונרי זה". למרבה הצער ומגינת הלב, הפנייה נפלה על אוזניים אטומות.

הכינוס המקומם יצא אל הדרך ובו נטלו חלק לא פחות משש מאות בני נוער שנחשפו להטפה מיסיונרית אקטיבית ומתמשכת. "הניסיון הרב שצברנו בתחום זה מלמד כי תוצאותיו של כינוס בסדר גודל שכזה, מניבות פירות באושים של הרס רב בנפשות כל אלו שנטלו בו חלק כמו כל אלו שיבואו עמם במגע, אומרים ביד לאחים.

מיד לאחר קיומו של הכינוס, לנוכח קיומו המחפיר תוך כדי דריסת קדושת השבת ברגל גסה ובייחוד בעקבות הסירוב להישמע לקריאות האזהרה המקדימות, פנה יו"ר יד לאחים, לרבנות הראשית לישראל כמו גם לרבנות המקומית בבקשה אלמנטרית להסיר את הכשרות מהמקום.