מבשרת ציון סוערת: המוני תושבים במחאה נגד המיסיון הלוכד בני נוער

סערה בעיר המקדמת את פני הבאים בשערי ירושלים, מבשרת ציון. המוני תושבים, דתיים וחילוניים כאחד, מכל שכבות האוכלוסייה, קיימו אחר צהרי יום ראשון השבוע הפגנה ספונטנית ורבת משתתפים למרגלות ביתה של מיסיונרית תושבת המקום. המחאה נועדה לבטא את שאט הנפש לנוכח עזות המצח של המיסיונרית ושותפיה בשורת מעשים מקוממים שאיש לא יכול היה להישאר אדיש כנגדם.

המעשה האחרון שהוציא את המוני התושבים משלוותם היה סיפורה הקשה והבלתי נתפס של בת טובים, שטרם מלאו לה 17 שנים, אשר בעקבות קשרי שכנות תמימים לכאורה, נפלה שבי לידי מיסיונרית ערמומית שהתגוררה בסמיכות לביתה. זו הביאה להשתתפות פעילה של הצעירה בשורת תיפלות ומפגשים בבית הקהילה המיסיונרית. לאחר שטיפות מוח בלתי פוסקות, כשהבת הייתה נתונה כל כולה בהשראת כבלי הקסמים המיסיונריים באמונה עיוורת והרסנית באותו האיש ובדרכו, החלה הבת לנתק את קשריה עם סביבתה ועם הוריה – בעלי מעמד חברתי גבוה מאוד במבשרת ציון – והודיעה להם על רצונה לעבור להתגורר בפנימייה משיחית.

ההורים ההמומים מיהרו ליצור עו"ד שהגיש תלונה למשטרה על המיסיונרית בגין 'הטרדה מאיימת'. המקרה החמור נדון בימים האחרונים בבית משפט השלום בירושלים. דרישת ההורים, שלוותה בסעד משפטי הולם, הייתה להוציא צו הרחקה למיסיונרית מכיון שמדובר בקטינה עפ"י החוק. השופטת התייחסה אף היא בחומרה לדברים ובטרם ניתנה מילתה הפוסקת של השופטת הודיעה המיסיונרית ההמומה כי היא מצהירה על ויתור מצדה, וכי אינה רוצה לפגוש עוד בנערה, אך למרות הבטחתה של המיסיונרית בבית המשפט, המשיכו השתיים להיפגש בימים האחרונים. בישיבה מיוחדת ודחופה, שקיימו רבני העיר עם נציגי מועצת העיר ונציגי יד לאחים, הוחלט על נקיטת דרכי פעולה להצרת צעדי המיסיונרים.

 כאמור, ביום ראשון השבוע, התקבצו המונים מכל שכבות הקשת בעיר, יחד עם אנשי יד לאחים, להפגנה ספונטנית למרגלות ביתה של המיסיונרית בדרישה נחרצת: הסתלקו מהעיר. בהפגנה, נשאו דברים רבני המקום הרב גבריאל בן אהרון שליט"א שסיפר לקהל הנוכחים על דרכי הפעילות הערמומיים של המיסיונרים במבשרת ציון,  וכי רק לאחרונה גילה וסילק מבית הכנסת שלו את ראש הקהילה המיסיונרית בעיר, שהשתתף בתפילות ושיעורי בית הכנסת בשנתיים האחרונות, תוך שהוא מסווה את זהותו האמיתית. לאחריו נשא דברים הרב אברהם חן שליט"א וחשף כי לפי ידיעות מהימנות, המיסיונרים פועלים בבתי ספר ובחטיבות הביניים בעיר, במטרה לנתק בני נוער מחיק משפחותיהם ועמם ולהעבירם לנצרות. הרב דניאל גבאי שליט"א נשא אף הוא דברים וציין כי ההפגנה מייצגת ומורכבת מכלל תושבי מבשרת, כנגד תופעת המיסיון הנפשעת.

כן נשאו דברים נרגשים חברי המועצה מר אריאל ציון שקרא למיסיונרים "הניחו לעיר שלנו, הפסיקו להיטפל לילדים הצעירים שלנו, תנו לנו לחיות כיהודים. עִזְבוּ את העיר ואת הארץ!". מר מאיר שמול, ממייסדי העיר, שהגיע במאמץ ניכר למרות שהיה לאחר ניתוח, קרא גם הוא למיסיונרים להניח לנשמותיהם של ילדי העיר, תוך שהוא זועק "לא בשביל כך בנינו את העיר". לצדם נכחו במעמד גם חבריהם למועצת העיר מסיעותיה השונות והמוני תושבים, גלויי ראש וחובשי כיפות כאחד, שהביעו זעזוע ושאט נפש מפועלם הנאלח של המיסיונרים במבשרת ציון.

לפני סיום ההפגנה פנתה האמא של הנערה במיקרופון וזעקה לעברה בבכי סוער: "חזרי אלינו. שובי הביתה. אנו מחכים לך בזרועות פתוחות", כשעיני הנאספים כולם התמלאו בדמעות.

ביד לאחים חשפו השבוע, כי הניתוק המקומם של בת בגיל 16 וחצי מהוריה תוך העברתה על דתה אינו מקרה בודד במבשרת ציון. לדברי הפעילים, "המיסיונרים רואים לאחרונה במבשרת ציון יעד סמלי ואסטרטגי, שכן הם גאים לומר בפרסומים ששם העיר משלב את שמה של 'ציון' עם מילת המפתח הנואלת שלהם: בשורה – על שם הבישור המיסיונרי לו הם מחויבים, עפ"ל. העובדה שכמה וכמה מראשי המיסיון העתיקו לאחרונה את מקום מגוריהם מירושלים ומערים נוספות למבשרת ציון, מעידה על כך".

יו"ר יד לאחים הרב שלום דב ליפשיץ שליט"א, שב וקרא "לנציגות הדתית בכנסת ולכל מי שגורלו של עם ישראל נוגע בליבו, כולל גורלם של ילדים ונערים צעירים שאינם יודעים להבחין בין יהודי לבין מתחזה, לעשות הכול על מנת לתקן את חוק המיסיון ולהציב סכר בפני הפעילות ההרסנית הבלתי פוסקת".