מטיפים בעיר הקאסמים

על רקע מטחי הקאסמים שאינם חדלים לנחות על העיר שדרות, פשטו בימים האחרונים קבוצות של מיסיונרים על העיר ושכונותיה במטרה ברורה להלך אימים על התושבים, להפיץ בקרבם חומר הטפה מיסיונרי מפוקפק ולהבטיח להם הבטחות שווא המותנות בהליכה בדרכיו של ישו.

המיסיונרים לא אמרו די בחלוקת החומר במוקדים הומי אדם אלא עברו מדלת לדלת בשכונות רבות כשהם מעניקים את ספרי 'הברית החדשה' שהודפסו במהדורה מיוחדת לתושבי שדרות, בכריכה עבה דפים מוזהבים, בהבהירם כי הספרים ישמשו כ"סגולה" (עפ"ל) לשמירה על התושבים מפני הקאסמים.

תושבים רבים שהמיסיונרים באו עמם במגע מיהרו ליצור קשר עם ארגון הפעילים יד לאחים שמיהר לשגר פעילים אל העיר על מנת להציב משקל-נגד אל מול ציידי הנפשות שביקשו לחולל שמות בעיר. הרצל שאובי, סגן ראש העיר לשעבר מספר: "ברגע שראיתי את המיסיונרים והבנתי שהם עוברים מבית לבית, מיהרתי להודיע ליד לאחים ובמקביל החלטתי להתחקות אחר צעדיהם. עברתי אישית מבית לבית ואספתי מהתושבים את הספרים כדי להשמידם".

ביד לאחים ציינו כי תושבי שדרות לא היו אדישים לפעילות הקלולקת של המיסיונרים. אבי בן אבו, בעל מכולת בעיר, דלק אישית אחרי המיסיונרים עד שווידא כי הם עוזבים את העיר. "לא יתכן", אמר בן אבו, "שהמיסיונרים ינצלו את המצוקה הקשה שממנה סובלים תושבי העיר ויזרו מלח על הפצעים באמצעות הולכתם שולל של יהודים תמימים ושכבות מצוקה".

בפיו של בן אבו הייתה עדות מזוויעה על מסכת התרמית שבה הצטיידו המיסיונרים. "תחילה הם חילקו ספרי 'הברית החדשה' שהיו נדמים לרבים כספרי תהילים ולכל מי שקשר איתם שיחה, הם צירפו חוברות הסברה תחת הכותרת 'למה דווקא אני' (שזוהו על-ידי אנשי יד לאחים כחוברות שחוברו בידי המיסיונר יעקב דמקני) וקראו לאנשים להמשיך לשמור עמם על קשר".

ביום שלישי, יום השוק העירוני של שדרות, הופיעו בשדרות צוותות מתוגברים של יד לאחים לפעולה מאסיבית בכל גזרות העיר. חוליה מיוחדת של פעילים הפיצה חומר הסברה רהוט המבהיר את הסכנה המיסיונרית וקורא לתושבים להתנער ממנה ולא לקיים עם המיסיונרים כל מגע. אנשי החוליה דיברו עם באי השוק והבהירו בפניהם את האמת המסתתרת מאחורי חזותם מסבירת הפנים של המיסיונרים.

במקביל, עברה ניידת יד לאחים משכונה לשכונה. התושבים נקראו באמצעות מגאפונים להביא אל הניידת את חומרי התעמולה המפוקפקים שקיבלו השבוע מהמיסיון. תושבים רבים נענו לקריאה והביאו לניידת את ספרי 'הברית החדשה' וכן את החוברות ההרסניות.

תושבי שדרות הודו לאנשי יד לאחים על העידוד הרב ועל הפעולה המהירה שנועדה להרחיק מהעיר גורמים מיסיונריים ששמו להם למטרה להעביר יהודים על דתם בכל מצב ובכל תנאי.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א אומר כי "הפעילות המיסיונרית האחרונה משדרות מוכיחה עד כמה אכזרים יכולים להיות המיסיונרים. גם כאשר לנגד עיניהם תושבי עיר הסובלים מדי יום ביומו מחרדה גוברת לנוכח מבול הקאסמים שאינו חדל, הם רואים בהם כצייד לטרפם האפל וזוממים להעבירם על דתם".

נודע כי בימים אלו עומדים אנשי יד לאחים להניח את ידם על הכתובת המדויקת שממנה יוצאים המיסיונרים על מנת למגר את פעילותם באמצעים משפטיים.