מיסיונרים התפרעו במשרדי יד לאחים

10/08/2006

ימים אחדים לאחר שארגון הפעילים יד לאחים הכריז מאבק נגד עמותה רשומה בשם 'שער הגיא' המשתייכת לכת מיסיונרית – התחוללה תפנית דרמטית בפרשה. בשבוע שעבר נודע לראשי יד לאחים כי עיריית ראשון-לציון העניקה לאנשי הכת מבנה עירוני, ששימש בעבר בית ספר, כדי לשכן בו את פעילות הרווחה עליה מנצחים אנשי הכת.

אנשי יד לאחים הצביעו בפני עיריית ראשון-לציון על הוכחות מובהקות בדבר זהותם המיסיונרית של אנשי הכת: בעוד פרסומיהם בעברית כוללים אך ורק פרטים על פעילות החסד וחלוקת המזון שהם מבצעים, הרי שפרסומיהם באנגלית מוצפים חומר רב על זהותם המיסיונרית ועל פעילותם במגוון מישורים, למען החדרת האמונה באותו האיש רח"ל.

לאחר שתמצית הדברים פורסמה על ידי יד לאחים, התקבלה שיחת טלפון במשרדים הראשיים של הארגון בבני ברק. הדוברת מעברו השני של הקו הזדהתה כאחת מראשי הכת ודרשה בתוקף להסיר "תוך שעה" את הדברים שפורסמו לפיהם הכת הוא מיסיונרית. דבריה נדחו, כמובן, על הסף.

כעבור שעתיים, לאחר שוידאה טלפונית בשנית כי לא מתכוננים לקבל את האולטימטום אותו הציבה, הופיעה במשרדי הארגון בלוויית שני גברתנים. הללו החלו להשמיע צעקות ואיומים בדרישה נחרצת להסיר את ההשמצות נגדם ולחדול מהפעילות נגד הכת שבראשה הם עומדים.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, שנכח במשרדים אותה שעה, לא התרגש וביקש מהשלושה להצהיר כי אינם מאמינים באותו האיש. הגרש"ב ליפשיץ אמר זאת ביודעו כי האמונה המיסיונרית אוסרת על מאמיניה להשמיע הצהרה זו, גם לא במחיר סכנה. השלושה סירבו להיענות לאתגר ובתגובה החריפו את השתוללותם. "נערוף לכם את הראשים גם אם נשב 10 שנים בבית הסוהר", הודיעו הגברתנים. אחד מהם אף ניסה למנוע בכוח את תיעוד ההופעה האלימה ואיים על הצלם, איש יחידת המעקב של יד לאחים, כי "עוד נגיע אליך".

בשלב מסוים, כשנראה היה שהשתוללות החבורה המיסיונרית עומדת לצאת מכלל שליטה, הורה יו"ר יד לאחים לזמן למקום משטרה והשלושה מיהרו להסתלק מהמקום לא לפני שהם שבים ומאיימים כי ינקמו ביד לאחים.

מיד לאחים נמסר בתגובה כי "שום הופעה, אלימה ככל שתהיה, לא תרתיע את הארגון הניצב בחזית המאבק במיסיון להמשיך להיאבק נגד מרשיעי הברית ודחיקת רגליהם, בכל הדרכים הלגיטימיות העומדות לרשותנו".

המיסיונרים עוזבים את משרדי 'יד לאחים'

עידכון 22/08/06: עיריית ראשל"צ פינה את העמותה המיסיונרית ממשכנה (לעדכון)