ממה מתעלם עיתון 'הארץ', ומה הוא מסתיר מכם?

אין זה סוד שעורכי עיתון 'הארץ' והעמדות אותם הם מתימרים להציג אינם נמנים על תומכי ארגון 'יד לאחים' כמו גם ארגונים חרדיים אחרים, ולא משנה מה תהא פעילותם. אך דומה שבמקרה זה מוסיפה מערכת העיתון חטא על פשע בהתנהלותה התמוהה, ורומסת ברגל גסה את חוקי האתיקה העיתונאית, אותה היא מתיימרת לייצג.

כזכור, לפני כחודש וחצי פורסמה בעיתון 'הארץ' כתבת שטנה שקרית ומכוונת כנגד פעולת ארגון 'יד לאחים'. בכתבה מתאר הכתב יובל אזולאי את 'ההצקות' והקשיים שעוברים לכאורה אנשי הכת המיסיונרית 'היהודים המשיחיים' בבואם להתגייר או לקבל אזרחות במשרדי הממשלה זאת באמצעות 'הלשנה' של אנשי 'יד לאחים'. ארבעה ימים לאחר מכן, הגדיל העיתון לעשות, ובמאמר מערכת חריף במיוחד תקפו עורכי העיתון את הארגון וקבעו נחרצות כי כל העומד בקשר עם אנשי 'יד לאחים' 'רודף', בעצם, אזרחים תמימים'..

בתגובה, שלח יו"ר 'יד לאחים' הרב שלום דב ליפשיץ מכתב למערכת העיתון בו הוא מעמיד אותם על טעותם, ומסביר להם את השקר המכוון שבו נוקטים המיסיונרים כלפי משרד הפנים והרבנות. בסיום המכתב ביקש הרב ליפשיץ, כי לפי כללי ההגינות יופיע המכתב לכל הפחות במדור הפניות למערכת. אולם, בעקשנות לא מובנת סירבה מערכת העיתון לפרסם את המכתב. לאחר דין ודברים הסכימו בהנהלת העיתון לפרסם את המכתב 'בנוסח מקוצר' בלבד. מהנהלת 'יד לאחים' אכן נשלח נוסח מקוצר, אך למרבה הפליאה העיתון פרסם בסופו של דבר את התגובה לאחר שערך אותה לפי ראות עיניו והוריד את הקטעים המשייכים אותו לרמיסת החוק שעורכים המיסיונרים, ובכך למעשה סתם פיות וויתר על חופש הביטוי כשלא נתן ל'יד לאחים' להביע את תגובתו הנדרשת לכתבה והמאמר הפוגעניים.

 לפניכם הקטעים הרלוונטיים מהמכתב, אותם בחר משום העדיף העיתון להעלים מכם:

 "במקום לצאת נגד השקר המתמשך מצד המיסיונריים, העניק עיתונכם הדוגל בשמירת החוק גושפנקא לאותם 'יהודים-משיחיים' העוברים על חוקי מדינת-ישראל. בנוסף משקרים 'היהודים-המשיחיים' בהצהירם ברבנות שברצונם להתגייר ולהיות יהודים, תוך שהם מכחישים ומסתירים את אמונתם בישו. למרבה האירוניה המאמר בעיתונכם מנוגד לחוק. אתם מנסים למנוע מ'יד-לאחים' לבצע את מחויבותו החוקית, ולחזק את ידי המיסיונרים המפרים אותו. חובה לציין, כי 'היהודים-המשיחיים' ממשיכים לנצר כמה שיותר יהודים. הם מסתובבים ברחבי הערים, ומשכנעים אנשים הבאים מרקע של מצוקה כלכלית ונפשית, להאמין בישו -לצערנו, כיום גם בעזרת עיתון 'הארץ'. נקווה שמערכת 'הארץ' הנכבדה תודה בטעותה החמורה".

 יש לציין, כי עד לכתיבת שורות אלו, לא הביעה הנהלת העיתון את תגובתה למאמר המטעה שפרסמה.