ממחנה הפליטים שועפאת לאירופה

01/02/2006

 הידיעה שהתקבלה בשעת חצות לילה במוקד החירום של האגף להצלה מטמיעה בארגון הפעילים יד לאחים הגיעה מכיוון בלתי צפוי. על הקו הייתה רופאה בכירה במחלקה האונקולוגית בבית החולים 'שערי צדק' בירושלים. היא סיפרה כי במחלקה מאושפזת יהודיה אם לשלושה שלפני זמן קצר אובחנה בה מחלה ממארת. משיחות שקיימו עמה אנשי הצוות הרפואי התברר כי היא עוברת חיים קשים במחנה הפליטים שועפאת אשר למרגלות ירושלים וכי בעלה הערבי מנצל את היותה בודדה ללא קרובי משפחה ואף לא טורח ללוותה במשך אשפוזה במקום. שעה לאחר קבלת הפניה בלילה חורפי סוער הגיעו פעילות הארגון לפגוש את אותה חולה אומללה. היא נפלה לזרועותן הניחה ראשה על כתפיהן ולא יכלה לעצור את בכייה. היא ביקשה עזרה להיחלץ מאותו בן בלייעל הרודה בה ובפיה נשאה תפילה שתזכה לגדל את ילדיה כיהודים מאמינים.

ביד לאחים הוחלט לאמץ את האישה היהודיה. פעילות הארגון ליוו אותה בימי הטיפולים הקשים כשטובי הרופאים נכנסים לתמונה.סדרת הטיפולים נמשכה על פני שנה תמימה. במהלך השנה הזאת נפתח סגור ליבה של האם החולה והיא חשפה בפני פעילות יד לאחים את מסכת הסבל הקשה מנשוא שחוותה עד כה במחנה הפליטים. אל הפעילות שליווה בחום ובמסירות התייחסה כאל מלאכים שהופיעו משמים בשעתה הקשה ביותר. שאיפתה הייתה להחלים כליל ולצאת מהכלא בו היא מוחזקת יחד עם ילדיה.

בתום שנה של טיפולים, בחסדי שמים, שבה האישה לביתה כשהיא בריאה ומבלי שנותר כל זכר למחלה האיומה. עתה עלה על הפרק גאולתה יחד עם שלושת ילדיה, שתי בנות ובן בגיל הרך, מתוך מחנה הפליטים. אנשי יד לאחים רקמו יחד עם האישה סיפור כיסוי שלפיו, בהוראת גורמי הטיפול המשקם, עליה לצאת עם ילדיה למנוחה בת שבוע ימים בבית מלון . האישה אף סיפרה לבעלה כי החופשה כולה היא במימון שהשיגו לשם כך ארגון המסייע לחולים.

בלילה המיועד, הופיעו בבית בשועפאת שתי מכוניות.בראות הבעל הערבי את הרכבים ויושביהם, ניצת חשד בעיניו והוא מיהר לשאול האם הם אכן נציגי הארגון המסייע לחולים. הפעילים השיבו בחיוב אך האיצו באשה ובילדים להיכנס לרכב ללא שיהוי.

מלב מחנה הפליטים פנתה שיירת המכוניות ישירות לשדה התעופה בן גוריון. תוך שלוש שעות המריאו האם וילדיה מנמל התעופה בן גוריון לאירופה. שם, בלב קהילה תומכת, ציפה להם ביתם החדש בו הם יחיו בתקופה הקרובה. מלבד המימון המלא של הטיסה, השהייה וכל הכרוך בה, עמל הצוות המשפטי של יד לאחים לסדר את כל הניירת הדרושה שתעגן את מצבם החדש של האם וילדיה. לאחר שהגיעה ליעדה הרימה טלפון לפעילת הארגון, מעבר לקו נשמע קול בכי חנוק מהתרגשות. המילה היחידה שהצליחה האישה להוציא מפיה הייתה תודה ובכי נרגש שאמר את כל השאר…

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל