מקבל הפרס מידי שר הבריאות בראיון לעיתון נורבגי: אנחנו מיסיונרים

03/07/2005

24 שעות לפני תחילתו של טקס מיוחד שהתקיים בלשכת שר הבריאות לפני כחודשיים, להענקת פרסים לשורה של ארגונים ומוסדות, הודיע השר כי קיבל את פניית ארגון יד לאחים, הארגון הניצב בחזית המאבק במיסיון, וכי יימנע מהענקת פרס לארגון 'נחמו עמי', ארגון מיסיונרי-נורבגי הפועל בקרב חולים ומפיץ בקרבם את הבשורה המיסיונרית.

בשבוע שחלף הסתבר שהחלטת השר לא הייתה סופית. בטקס צנוע שהתקיים בלשכת שר הבריאות, העניק דני נווה את האות לראשי הארגון, ואף הודה להם "על תרומתם הרבה". עיתון 'ירושלים' שדיווח על הטקס ציין כי נווה "סירב להצטלם עמם מטעמי ביטחון".

התגובה שהעביר משרד הבריאות טענה כי "לאחר בדיקה התברר כי ארגון 'נחמו עמי' לא עסק בפעילות מיסיונרית בארץ ובהתאם להתחייבות משרד הבריאות, קיבלו אנשיו את אות מגן השר בטקס אישי מידי שר הבריאות דני נוה ביום ראשון האחרון. בהוראת גורמי הביטחון נאסר הצילום בלשכת השר. לא נעשתה כל פנייה לצלם מחוץ ללשכה".

ואולם אל מול טענת משרד הבריאות המיתממת, לפיה אנשי הארגון לא עסקו בפעילות מיסיונרית, חשפו השבוע תחקירני יד לאחים תמליל מדויק של ראיון שהעניק לתקשורת הנורבגית, ירלה סורטלנד, מקבל הפרס מידי שר הבריאות. בראיון אומר סורטלנד, בין היתר: "האנשים סקרניים ותוהים למה אנחנו פה בארץ. בצורה זו ניתנת לנו ההזדמנות לעשות משהו שיכולה לו להיות משמעות נבואית. יום אחד היהודים יפקחו את עיניהם וישאו אותן אל ישו".

דברים אלו שוב אינם מותירים מקום לספקות באשר לאופי זהותם ופעולתם המיסיונרית של אנשי הארגון שקיבלו את הפרס. יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, הביע השבוע מחאה נמרצת לנוכח מה שהגדיר "התקפלותו של שר הבריאות וכניעתו ללחצים בהסכימו להעניק את הפרס. הבריחה מפני המצלמות ואור הזרקורים, לא יועילו לשר כי הפרס כבר ניתן ועמו הלגיטימציה הגדולה שקיבל הארגון המיסיונרי", אמר הגרש"ב ליפשיץ.

יו"ר יד לאחים ציין כי המקרה האחרון מוכיח שוב את השקר שבאמצעותו פועלים המיסיונרים ללא הרף וקורא לפעולה אופרטיבית: "על כל בתי החולים והמרכזים הרפואיים לסלק את המתנדבים המיסיונרים, המתחזים לתמימים, ממחלקות החולים. הם זורעים הרס וחורבן בנפשות החולים מתוך כוונה שפלה. אסור לתת להם לבצע את זממם".

ביד לאחים ציינו כי תישקל גם נקיטה בצעדים משפטיים במידה ותימשך העסקת המיסיונרים במרכזים רפואיים, שכן הדבר גובל בהטפה להמרת דת תמורת הטבות – האסורה אף בחוק הישראלי ובניצול חולים תמימים.

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את מס' הטלפון שלכם

למעבר מהיר לתרומה יש למלא כאן את כתובת המייל