ניידות סיור מול צוותי המיסיון

09/05/2007

הם מופיעים במקומות הללו מדי בוקר, כשהם משתדלים למשוך, בראש ובראשונה את תשומת לב החיילים הפוקדים את המוקדים הללו בהמוניהם. ניתן לראותם בשתי הכניסות המרכזיות לקריה בתל אביב, ברחוב קפלן ומול קניון עזריאלי. בימים האחרונים הם לא מסתפקים רק במוקדים הללו ותוקעים יתד גם למרגלות 'דיזנגוף סנטר' ובתחנת 'השלום' של רכבת ישראל ההומה אדם.

את פני אנשי המיסיון הפועלים מטעם כת עדי ה' ומטעם כת היהודים המשיחיים, מקדמים החל מהשבוע האחרון אנשי הסיירת המיוחדת של יד לאחים. כשהם מנצלים את כל הכלים הלגיטימיים העומדים לרשותם, באמצעות דרכי הסברה ושכנוע, לא מרפים פעילי יד לאחים המיומנים מאנשי המיסיון, מתוך דבקות עיקשת במטרה שלא לאפשר כל מגע בינם לבין ההמון, עד שאחרון המיסיונרים עוזב את המקום.

מדובר בסיירות לכל דבר. ניידות מיוחדות עמוסות פעילים מופיעות בכל אחד מהמוקדים הללו, מקדמים את פני המיסיונרים המשוטטים שם תדיר ומושיטים חומר הסברה המהווה תשובת מחץ נגדית לעוברים והשבים.

יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ שליט"א, אישר השבוע את הדברים וגילה כי זוהי פעילות המשך של המיסיונרים לאחר שמאות מהם פעלו בכל רחבי הארץ, במרכזים הומי אדם, במהלך יום העצמאות, בנסותם לנצל את החופש ההמוני של המוני אזרחים, על מנת ליצור עמם מגע ולפתח עמם קשר באמצעות עלונים וחומרי הסברה שבהם מופיעים כל הפרטים הרלוונטיים להמשך הקשר ההרסני.

בהקשר זה ציינו ביד לאחים כי דווקא ביום העצמאות גילתה המשטרה תושייה, בכך שסילקה את המיסיונרים שהופיעו ב'גני יהושע' במהלך האירוע ההמוני שארגן במקום איש העסקים ארקדי גאידמק.

"מדובר במאות אנשי מיסיון מהארץ ומחו"ל שגויסו במיוחד למטרה זו", חושף הגרש"ב ליפשיץ ומוסיף כי "לשם כך נערכה מגבית מיוחדת במיסיון שבמסגרתה נאספו מאות אלפי דולרים. אנו עדים לנסיונות ערים של המיסיונרים לכבוש עוד יעדים ולהגיע לעוד לבבות יהודים", סיכם יו"ר יד לאחים.

עתה נראה כי אין מנוס מגיוס מלא של כל המאמצים האפשריים על מנת להעביר בהקדם את חוק המיסיון, שיבלום, אחת ולתמיד, את המיסיון על ענפיו וכתותיו.

עוד נודע כי יו"ר יד לאחים, הרה"ג רבי שלום דב ליפשיץ, אף שיגר מכתב מיוחד לרמטכ"ל בו הוא מתריע על פעילות המיסיונרים בקרב החיילים ודורש לפקוח עין בטרם יהיה מאוחר.